reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 8 Nisan 2023 217 Görüntüleme

FIRSATI KAÇIRMIYORLAR ! Şimdi de Sahte İnternet Sitesi Üzerinden TOGG Satmaya Kalktılar

FIRSATI KAÇIRMIYORLAR ! Şimdi de Sahte İnternet Sitesi Üzerinden TOGG Satmaya Kalktılar

Abdullah UYSAL / anamur postası  ( 8 Nisan 2023 )

Kurdukları Sahte internet sitesi ile , Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG alabilme heyecanı yaşayan farklı illerden 21 kişiyi toplam 1.3 milyon lira dolandıran 4 şüpheli gözaltına alındı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre ;

  Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunan şikayetçi E.E; yerli otomobil TOGG aracı satın almak için oluşturulan sahte internet sitesine kayıt oluşturarak verilen banka hesabına 60.000,00 TL yatırıp dolandırıldığı bilgisi alınması neticesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğimiz harekete geçti.
Yapılan çalışmalarda, Müştekinin para yatırdığı hesap sahibi firma yetkilisinin Y.Ç olduğu tespitle şahsın hesabına bloke konularak para çekimi engellenmiş, müştekinin mağduriyetine konu parayı hesap sahibi Y.Ç ile birlikte çekmeye gelen O.T ve şahısları yönlendiren E. M isimli şahıslar Ankara ilinde yakalanmış ve 3 şahıs gözaltına alınarak ilimize getirilmişlerdir.
Şüphelilerin banka hesap hareketleri incelendiğinde benzer şekilde farklı illerde 21 şahsın daha para yatırdığı tespit edilerek bütün şüpheli banka hesaplarında bulunan toplamda 1.316.500 TL tutara bloke konulmuş ve mağduriyet engellenmiştir.
Şüpheli hesap sahiplerinden S.K İstanbul ilinde yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kalmış, ilimize getirilen şüpheliler  Y. Ç.- O.T. ve E. M. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil