reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 7 Temmuz 2015 2349 Görüntüleme

Festival Hazırlık Toplantısı

Festival Hazırlık Toplantısı

Anamur 9.Uluslararası Kültür ve Muz Festivali hazırlık toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Festival Tertip Komitesi Başkanı Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Gürel ve Mahmut Kara başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Mahalle Muhtarları, Kurum temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı.

Toplantıda bir sunum yapan Festival Tertip Komitesi Başkanı Ali Rıza Kibrit yurtdışında Türk Cumhuriyetlerinde gerçekleştirilen bir festivalden örneklerle anlatımda bulundu. Festival’in yalnızca  belediyenin değil tüm Anamur’un festivali olduğunu vurgulayan Kibrit geçen yıl düzenlenen festivale etkili katılımları dolayısıyla Muhtar Ahmet Uçar, Muhtar Gani İmdat ve Kükür Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr.Gülay Uysal’ı tebrik etti.

Bu yıl da etkin bir katılımın beklendiğini kaydeden Kibrit herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Festival Yürüyüşü’nde ve festival alanında kıl Yörük Çadırları ile kültürümüzden demetler sunmanın önemini vurgulayan Festival Tertip Komitesi Başkanı Ali Rıza Kibrit toplantıyı karşılıklı değerlendirmeler şeklinde sürdürdü.

Toplantıda öncelikle geçen yıl ilk olması sebebiyle festival alanında çadır kuran muhtarlar eksiklikleri dile getirdi. Geçen yıl katılım gösteren muhtarlar bu yıl daha geniş katılım sağlayacaklarını ifade ettiler. Karalarbahşiş muhtarlığı kilim sergisi açmak istediğini kaydederken Ovabaşı Muhtarlığı geçtiğimiz yıl yapılan gibi canlı yük hayvanı ile festival yürüyüşüne renk katacaklarını ifade etti.

Dikyader kültürel unsularla festivalde tekrar yer alacağını belirtirken diğer mahalle muhtarlıkları da hazırlık yaparak bilgi vereceklerini ifade ettiler.

Toplantıda ayrıca Ukrayna, Bulgaristan, Mut, Ankara Seymenler ve Anamur Yöresi Halk Dansları’nın gösteri yapacakları ifade edildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Çocuk Bakıcısı Aranıyor

Çocuk Bakıcısı Aranıyor

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster