reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 4 Nisan 2017 4564 Görüntüleme

Eski İlçe Başkanları ” HAYIR ” Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Anamur eski ilçe başkanlarından Hakkı İmdat,Mehmet Türkay,Muzaffer Aslan,Hikmet Mert,Veli Şanlıve Erdal Bulut’un katıldığı ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in 20. Ölüm Yıl dönümü olan 4 Nisan ( Bugün ) günü basın toplantısı düzenleyerek Anayasa değişikliği ,referandum ve MHP siyasetine dair önemli açıklamalarda bulunarak ,“ Hayır “ diyeceklerini açıkladılar.

Grup adına konuşan grup sözcüsü Erdal Bulut, ” Değerli Basın Mensupları,

Aziz Türk Milleti,

Ülkemizin istikbali açısından büyük önem arz eden Anayasa Değişikliği Referandumu nedeniyle, İlçemiz Anamur’da Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı görevi yapmış olan bizlere bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Bilindiği gibi, ülkemiz adına Cumhurbaşkanlığı Sistemi denilen, demokrasiden uzak, yargı bağımsızlığından bi haber, denetlenme ihtimali bulunmayan, tek gayesi ‘’Yasayı kişiye uydurmak’’ olan, her maddesinde istiklal ve cumhuriyetimize ayrı ayrı kast eden bir anayasa teklifi ile karşı karşıyadır.

Bu sistem değişikliği teklifi, aklın, vicdanın ve hakkaniyetin terk edildiği, milletvekillerinin ‘’Dostlar alışverişte görsün’’ diye seçildiği, bakanların ve başkan yardımcılarının keyfe keder atanabildiğı, ülkemizin istikbalinin ‘’bir kişinin iki dudağının arasına’’ emanet edildiği bir ‘’Tek adam’’ rejimidir.

‘’Partili Cumhurbaşkanlığı’’ terimi ile yumuşatılan, ‘’Devletin bekası’’ bahanesiyle vatansever Türk Milletinin vicdanlarına dayatılan, ‘’Güçlü Türkiye’’ sloganları ile kulağa hoş gelen, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin,yönetim kargaşasına sevkinden ibaret olan bir sistemdir.

Değerli hemşerilerim, Ak Parti 3 Kasım 2002’de göreve gelmiştir. O günden bu güne geçen 15 yıllık süreçte, sürekli aldatılmış, kandırılmış, bunlara rağmen her seçim döneminde o yada bu şekilde mağdur edebiyatı okumuş, aslı astarı olmayan vaatlerle milletimizi ikna etmeyi başarmıştır.

2010 yılında, henüz Akp – Fetö anlaşmazlığı ortaya çıkmadan, yine süslü cümleler, afili sözler, milliyetçi naralarla referanduma gidilmiş, Türk Yargısı Fetö Terör örgütüne teslim edilerek, bir nevi 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin zemini hazırlanmıştır.

Dün kendi elleriyle inşa ettikleri bu süreci, bugün kandırıldık demekle yetinerek açıklayan AKP iktidarının yeni iddiası ‘’Devletin Bekasıdır’’, yeni dayatmaları ‘’Çift başlılığı ortadan kaldırmaktır’’…

Eski ama sürekli yalanları ‘’Ekonomik kalkınmadır, Güçlü Türkiye’dir’’…

Bizler, MHP Anamur Eski İlçe Başkanları olarak iddia ediyoruz ki, bu anayasa değişikliğinin bu ülkeye kazandıracağı hiç bir şey yoktur !

Ekonomik kalkınma her seçim döneminde kullandıkları patentli yalandır !

Çift Başlılığın ortadan kaldırılması iddiası saltanat hasretinin itirafıdır !

Güçlü Türkiye akıllarının ucundan bile geçmemektedir, varsa kendi iktidarlarıdır, yoksa kendi dayatmalarının kabul görmesi arzusudur.

Samimiyetleri yoktur !

Tek dertleri gündemi değiştirmek, teklif ettikleri anayasa maddelerini katakulliye getirip biran önce kabul ettirerek kendi saltanatlarını ilan etmektir.

Öyle ki meydan meydan gezdikleri halde anayasa maddelerinden bahsetmek yerine, hayır oyu verecek vatandaşlarımıza küfretmeyi tercih etmeleri, bunun en bariz kanıtıdır !

  • Habur’da kandırılan bunlardır, terörist olan Hayırcılardır!
  • Oslo’da PKK ile masaya oturan bunlardır, terörist olan Hayırcılardır!
  • Dolmabahçe’de Devlet Temsilcilerini teröristle aynı masaya oturup anlaşma imzalayan bunlardır, ancak terör yanlısı hayırcılardır!
  • Ne istedinizde vermedik diyerek Fetö ile sarmaş dolaş olan bunlardır, terörist olan hayırcılardır!
  • 15 yıldır iktidarda olan bunlardır, ama tüm kabahat hayırcılardadır!…
  • Bu hükümet neyi yapmak istemiştir de cumhuriyet ayaklarına dolanmıştır?
  • Cumhuriyetle ne alıp veremedikleri vardır?

Ekonomik kalkınmanın önüne mi geçmiştir? Öyle ise ‘’Müşteri gece de gelse, pijamayla karşılayıp sattıkları’’ milli değerler kimin birikimidir?

Uluslararası arena da Türkiye’yi güçlü kılmak istemişler de parlamenter sistem mi engel olmuştur?

Komşularla aramızı demokrasi mi bozmuştur?

  • ‘’Kardeşim Esad’ı’’ ‘’Katil Esed’’ yapan demokratik parlementer sistem midir?
  • Demokratik Parlementer Sistem de hiçbir sıkıntı yoktur ! Asıl sıkıntı sistemi idare edenlerden ibarettir…
  • 15 Temmuz hain darbe girişimi bizzat AKP Hükümetinin tercihleri nedeniyle yaşanmıştır,

Asrın iftirası Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında hayatları karartılan kahraman askerlerimiz, AKP’nin yüz karası tercihlerinin bakiyesidir!

Ekonomik kriz had safhadadır, işsizlik her geçen gün kendi rekorunu kırmaktadır. Tarım ve hayvancılık bitirilmiştir, turizm keyfi politik krizlerden dolayı bitme noktasına gelmiştir.

Arap Milyarderleri de sırt döner hale gelince Varlık Fonu kurulmuş, ayakta kalan son cumhuriyet kazanımları ipotek gösterilerek borç almaya çalışır hale gelinmiştir !

Tam anlamı ile ‘’Millet fakru zaruret içerisinde harap ve bitap düşmüştür!’’

Bu halde bile tek dertleri Başkanlıktır ! Yegâne gayeleri ülkemizi bir çıkmaza sürüklemektir! Ancak unuttukları bir şey vardır! Artık mızrak çuvala sığmamaktadır! Samimiyetten ve vicdanlardan uzak politikaları gün yüzüne çıkmaya başlamıştır!

Bir taraftan milliyetçilik naraları atarken, bir taraftan PKK paçavrasının Başkentimizde dalgalanmasına müsaade etmek ne yaman çelişkidir!Bizler için, PKK ne ise, Barzani O’dur!Apo iti kimse, Şiwanodur !

Batıda Aydın Efesini oynayıp, Yörük Beyi kesilirken, Doğu’da Şeyh Sait denen haine şefaat dilemek neyin nesidir!

İzmir’de Mustafa Kemal olup, Van’da Şiwan Perver’e ilan-ı aşk etmek nasıl izah edilir!

Kerkük’te PKK paçavrası asılırken neden sesiniz kesilmiştir !

Birkaç evet oyu için görmezden mi gelinmektedir, yoksa Milliyetçiliğinize kıran mı girmiştir!

Samimiyetiniz nerededir?

Ülkücülere morg bekçisi diyen bunlardır, bugün milliyetçi ülkücülerden evet talep eden gene bunlardır!

Partili Cumhurbaşkanlığı ne demektir, tarafsız cumhurbaşkanlığı ne demektir?

Uygulama nasıl olacaktır?

Öğleye Kadar AKP Genel Merkezi’nde oturup, öğleden sonra Cumhurbaşkanlığı Köşkünde nasıl ‘’Ben herkesin Cumhurbaşkanıyım’’ diyecektir?

Milliyetçi Ülkücü çaycıya tahammülü olmayan zihniyet, 15 Anayasa Mahkemesi üyesinin 12’sini nasıl tarafsız yargıçlar arasından seçerek atayacaktır? Milliyetçi ülkücüler her şeyin farkındadır !

Atılan her adımı izlemekte, Cumhuriyetin perçinleneceği, milli kenetlenmenin yeniden inşa edileceği 16 Nisan akşamını sabırsızlıkla beklemektedir!

Niyetimiz hayırdır! İnşallah akıbetimizde hayrolacaktır!

 İnanıyoruz ki ;Türk Dünyası’nın Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in hakka erişinin yıl dönümünde, tam da bir Alparslan’a Başbuğ diyerek, gönüllerde taht kurmasına vesile olan Anamur’da yaptığımız bu açıklama,Bir işaret fişeği görevi görecek ve 16 Nisan akşamı, Türk Milliyetçileri Mustafa Kemal’in Cumhuriyetini yeniden ilan edecektir!” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster