reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem, Spor, video galeri 20.09.2019 3381 Görüntüleme

EMEKLİ İMAM YİĞİT,İKRAMİYESİ İLE 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU YAPTIRDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesinde yaşayan emekli imam , aldığı emekli ikramiyesi ile 4-6 yaş grubu çocuklar için dini eğitim ağırlıklı eğitim verecek olan kreş ve anaokulu yaptırdı.

Anamur’da , yıllarca İmamlık yapan Saffet YİĞİT , emekli olduktan sonra aldığı ikramiye kreş ve anaokulu yaptırdı.

Anamur Bahçelievler mahallesi Değirmencik Burnu Camii’sinin  altına yapılan ve 32 öğrenci kapasitesi olan Saffet – Habibe YİĞİT Kuran Kur’su  kreş ve anaokulu faaliyete başladı.

Emekli İmam Saffet YİĞİT gazetemize yaptığı açıklamada ; Hepinizin de taktir ettiği gibi , belli bir yaşa kadar dini eğitim vermediğimiz yada veremediğimiz çocuklarımıza ,belli bir yaştan sonrada eğitim veremiyoruz.  “ Peygamber efendimiz ( S.A.V) ‘in “ küçük yaşta çocuklarınızı dini bilgilere doyurun “ hadisinden yola çıkarak ,yıllarca sürdürdüğüm İmamlık görevimden emekliye ayrıldıktan sonra , mahallemde bulunan Camii’nin altına eşim ve kendi adıma, 4-6 yaş grubu 32 çocuğumuza   eğitim verecek olan kreş  ve anaokulu yaptırdık ve şuan faaliyete geçti. Rabbim Diyanetimizi başımızdan eksik etmesin, Bu milletin evlatlarına bu tür hizmetlerin devamını nasip etsin . Öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun”  dedi.

Emekli İmam Saffet YİĞİT , bu duyarlı davranışından dolayı, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali ERBAŞ’tan plaket aldı.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Saffet YİĞİT hocamızı ve eşi Habibe hanımı  tebrik eder, sağlıklı bir ömür dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster