reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 15 Nisan 2019 1698 Görüntüleme

Eğitim-Bir-Sen’den Basın Açıklaması

Eğitim Bir-Sen Mersin şubesi,  Mersin İl Milli Eğitim Müdürlük binası önünde İl Milli Eğitim Müdürünü istifaya davet eden basın açıklaması yaptı.

Eğitim Bir-Sen Mersin şube başkanı Abdulla ÇELİK yaptığı basın açıklamasına geçmeden önce , basın açıklamasında görev alan polislere polis haftası nedeni gül  dağıtıldı. ÇELİK ; “ Kıymetli basın mensupları, değerli dava arkadaşlarım,Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun bir süredir dile getirdiğimiz baskıları, zulümleri, yıldırma politikalarını protesto etmek için Eğitim Bir-Sen Mersin 1 no’lu şubesi olarak buradayız. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çevremizde güvenlik tedbirleri alan tüm polislerimize teşekkür ederek açıklamamıza geçiyoruz” dedi.

Başkan ÇELİK açıklamasında , “ Kurulduğumuz 1992 yılından bugüne değin 27 yıl boyunca kuruluş felsefemiz  ve idealimiz olan hak ,adalet, doğruluk, dürüstlük, özgürlük, merhamet diye bağırdığımız haykırdığımız prensiplerimizden asla taviz vermedik. Bizler,” haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır “ifadesinin temsilcileriyiz. Yıllardır bu şehirde hiçbir haksızlığa, zulme ,hukuksuzluğa asla göz yummadık. Hiç kimse bundan sonra da bizden böyle bir şey beklemesin. Milli Eğitim Müdürlüğünün izleme ve değerlendirme noktasındaki en büyük sivil taydaşlarından biri şüphesiz sendikalardır. Takdir olunur ki yaşadığımız bu süreç  tamda bunun gereğini yerine getirmektir. Bir süredir Mersin Milli Eğitim Müdürlüğündeki yanlışların düzeltilmesi ile ilgili mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi çeşitli zamanlarda kamuoyu önünde çeşitli yol ve yöntemlerle sürekli dile getirdik. Uzun zamandır sorular soruyoruz ve cevaplar bekliyoruz. Memuriyet hayatı boyunca tek bir cezası bile bulunmayan  ve çalıştığı süreler içerisinde başarı belgesi,üstün başarı belgesi ve aylıkla ödül dahil birçok taltif alan kadrolu şube müdürleri kendi rızaları dışında başka ilçelere neden gönderilmiştir. Adeta eski Türkiye’de kaldı dediğimiz bir bürokratik alışkanlıkla kafasına uymayanı sürgün mantığı ile gönderen ve yerine asaleten atama şartları taşımayan kişileri” ben yaptım oldu “ diyerek görevlendiren kamu yönetimi anlayışı tüm vicdanları yaralamaktadır. Daha önce sosyal medya üzerinden yaptığımız açıklamalar üzerine bakanlık makamı müfettiş görevlendirmiş ve iddia ettiğimiz konuları incelemeye almıştır. Bizler hukuka ve soruşturma sürecine olan saygımızdan hiçbir cümleyi kurmayı uygun bulmadık. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğünü işgal eden zat müfettişler gittikten sonra adeta bu günlerde kullanmak için görevlendirdiği artık gün gibi aşikar olan kişiler aracılığı ile makam ve mevkilerini kullandırarak kurum içerisindeki  mobbing baskı ve tehditleri arttırmıştır”. dedi.

Açıklamanın tamamını videodan izleyebilirsiniz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster