reklam
Ana Sayfa Gündem 28 Şubat 2021 161 Görüntüleme

DİKKAT ! DOLANDIRICILARA FIRSAT VERMEYİN

DİKKAT ! DOLANDIRICILARA FIRSAT VERMEYİN

Abdullah UYSAL / anamur postası

Pandemi dolayısı ile devam eden uzaktan eğitim sürecinde Mili Eğitim Bakanlığının öğrencilerin ihtiyacı olan tablet ve internet dağıtımı devam ederken , bazı sahtekarlar da bunu fırsata çevirerek velilere   “çocuklarınızın online eğitimi için tablet başvurusu yapmak için tıklayınız”  şeklinde mesaj göndererek dolandırmaya çalışıyor.

Velilerin bu tür mesajlara itibar etmemesi gerektiğini belirten yetkililer , “çocuklarınızın online eğitimi için tablet başvurusu yapmak için tıklayınız” türünde sıkça şikayet almaktayız. Herhangi bir platformda tablet başvuruları olmayıp bakanlığımızın sosyal yardımlaşma listelerinden öğrencilerin kardeş sayısı, geliri , öğrencinin başarı durumu ve devamsızlık gibi kıstaslara göre verilen puanlama  sıralamasına göre tabletler otomatik gelmekte olup bu tür dolandırıcıların tuzağına veli ve öğrencilerimizin düşmemeleri için gerekli uyarıları yapmakta fayda vardır.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, okuyucularımızı “çocuklarınızın online eğitimi için tablet başvurusu yapmak için tıklayınız”  şeklinde gelen mesajlara itibar etmemeleri konusunda uyarır , sizlere ve öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Kalabalık Her Dakika Artıyor

Kalabalık Her Dakika Artıyor

Hazır Site by Uzman Tescil