reklam
Ana Sayfa Gündem 21 Haziran 2020 940 Görüntüleme

DİKKAT ! CEZASI 900 LİRA

DİKKAT !  CEZASI 900 LİRA

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin için maskesiz sokağa çıkma yasağının getirilip getirilmeyeceği konuşulurken, Yeni tip koronavirüs (covid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran’da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

DEVAM EDEN DENETİMLER ARTACAK

Ülke genelinde umuma açık toplu olarak bulunan yerler, toplu taşıma araçları ile iş yerlerinde kullanılması mecburi olan maske konusunda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.
Yarın itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

kaynak: www.mersinhaber.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil