reklam
Ana Sayfa Gündem 9 Temmuz 2015 2486 Görüntüleme

Çin’e Savaş İlan Edildi

Çin’e Savaş İlan Edildi

Doğu Türkistan’da yaşayan Türk’ lere yönelik şiddetin sonu bir türlü gelmiyor, Çin zulmü her geçen gün artmaya devam ediyor. Kadın erkek demeden her yıl binlerce Türk , Çin hükümeti tarafından katlediliyor Ramazan ayında oruç tutan kişilerin tutuklandığı ve türlü türlü işkencelere maruz bırakıldığı Doğu Türkistan’da yaşayanlar için yaşam her gün daha da zorlaşıyor.

Çocukların dahi işkenceye maruz bırakıldığı Çin ‘de , kadın ve erkeklerin her gün Çin işkencesine maruz kaldığı Doğu Türkistan konusunda , dünya devletleri susmaya devam ediyor. Bu suskunluktan cesaret alan Çin’in , bu tutumundan vazgeçmeye niyeti yok.

Ermenek’te yaşayan İlhami Etci , Çin’de , Uygur Türk’lerine yapılan bu zulüm ve işkencelere sessiz kalmayı bir kenara bırakın , Çin’e savaş ilan etmiş.

Kendisini KÜRŞAD ’ın torunu olarak tanıtan ve Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına mektup gönderen Etci, “ Sizler koca Çin’i 40 Çeri ile sizlere dar eden atam KÜRŞAD’ı çok iyi tanırsınız. Bende o KÜRŞAD’ın torunu olarak sizlere savaş ilan ediyorum” dedi.

Etci’nin Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına gönderdiği mektup ;

ermenek ermenek111

 

 

 

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster