reklam
Ana Sayfa Gündem 6 Eylül 2016 3033 Görüntüleme

CERABLUS’TA ANAMURLU 3 SAĞLIKÇI

CERABLUS’TA ANAMURLU 3 SAĞLIKÇI

Fırat Kalkanı Operasyonu ile Cerablus ve çevresini IŞİD unsurlarından temizlemek ve kuzey Suriye’de oluşacak bir koridoru önlemek amacıyla , Suriye’ye giren Türk Ordusu’ndaki 2 Anamur’ lu uzman çavuştan başka, 3’te sağlıkçımız görev yapıyor.

Tankçı Uzman Çavuşlar İsmail Sedat Ağıran ve Murat Ülkay Taş’ın Cerablus’ta görev yaptığı bilgisi Anamur’u gururlandırmıştı.

Yeni gelen haberlere göre 3 sağlıkçının da Cerablus’a 2 km  uzaklıktaki istasyonda,yaralanan askerlerimize ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarına hizmet verdiği öğrenildi.

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Anamur 112 personellerinden hemşire Fatma Çelik, ATT Murat Yıldırım ve Nuri Malcağız, çatışmada yaralanan ÖSO mensuplarına ilk müdahaleyi yapıyorlar. Durumu ağır olanlar, Kilis ve Gaziantep gibi çevre hastanelere gönderiliyor. Anamur Postası Haber Sitesi olarak , Anamur’ lu uzman çavuşlar İsmail Sedat Ağıran ve Murat Ülkay Taş ile 112 personelleri Fatma Çelik, Murat Yıldırım ve Nuri Malcağız’a başarılar dilerken, sağ salim dönmelerini temenni ederiz.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak , Mehmet Karakaya’ya haberin hazırlanmasında ve yayınlanmasında geçen emeğinden dolayı teşekkür ederiz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster