reklam
Ana Sayfa Gündem 23 Eylül 2016 2641 Görüntüleme

Cemevi ve Kültür Merkezi Açılıyor

Cemevi ve Kültür Merkezi Açılıyor

18 Ekim 2015 günü Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksi, Düğün ve Toplantı Salonlarıyla birlikte temeli atılan Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezi 24 Eylül 2016 Cumartesi günü açılışa hazırlanılıyor.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kaşdişlen Mahalle Muhtarı İbrahim Erdem, Alevi Kültür Dernekleri Anamur Şube Başkanı Nurgül Er, Başkan Yardımcıları ve Müdürler ile 22 Eylül 2016 Cumartesi günü Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezinde toplantı yaptı ve binayı yerinde inceledi.

Saat 13.00’ta saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayacak program gülbenk duası, Mersin Cemevi Semah Grubu gösterisi, Anamur Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi ile devam edecek. Alevi Kültür Dernekleri Anamur Şube Başkanı Nurgül Er’in, Kaşdişlen Mahalle Muhtarı İbrahim Erdem’in, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Genel Başkanı Doğan Demir’in, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın konuşmalarının ardından açılış duası, kurban kesimi ve kurdele kesimi olacak. Kurdele kesiminden sonra Sade Demir ekibi’nin konseri, Anamur Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri, Tahtacılar Derneği Çamalan Köyü Şah Hüseyin Cemevi Semah ve Mengi grubu gösterisi, İlker Toğrul’dan türkü dinletisi, Mut Doğu Akdeniz Tahtacılar Derneği Semah grubu gösterisi, Şafak-Hakan Küçükderya klarnet dinletisi, Sinevizyon Gösterisi, Kul Mutlu Türkü Dinletisi, Gülcihan Koç Halk Konseri olacak. Havai fişek gösterisinin ardından açılış programı sona erecek. 

cemevi2 cemevi1 cemevi

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster