reklam
Ana Sayfa Gündem 25 Haziran 2015 2162 Görüntüleme

Carettalara Saldıran Sahipsiz Köpekler Toplatıldı

Carettalara Saldıran Sahipsiz Köpekler Toplatıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ,  son günlerde Anamur’da  sıkça yaşanan , Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarına sokak köpeklerinin  saldırılarının ardından ilçeye bir ekip göndererek başıboş köpekleri toplattı.

Anamur sahiline yumurtlamak için ulaşan caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının sokak köpeklerince saldırıya uğraması sonrası harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi , Anamur’da görevli Büyükşehir Veterineri Hasan Kızmaz kontrolünde başıboş köpekleri toplatarak , Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürdü.

Büyükşehir Belediyesi Veterineri Hasan Kızmaz verdiği bilgide ;

“Sokak köpeklerinin sahile kadar inerek bu üzücü olayı gerçekleştirmesi sonrası Büyükşehir Belediyemizden toplama ekibini çağırdık. bu günler Carettaların yumurtlama dönemi, bundan sonra sayıca daha fazla olarak Anamur sahillerini tercih edecekler. Carettalar ilçemizde yaşayan herkesçe bilinir ki koruma altında. Gece saatlerinde gerçekleşen saldırılar var. Köpeklerin aç kalmış olma ihtimali de olabilir, başka bir neden de olabilir. Köpekleri ekiplerimiz vasıtasıyla kontrollü bir şekilde topladık. Mersin Hayvan Barınağı’na kayıtlarla ulaşımını sağladık.

köpek3

Carettalar için de böyle bir olayın tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz, konuya duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz, carettaları korumak, tüm hayvanları korumak başlıca görevimiz.’ Dedi.

Anamur’dan toplanan başıboş hayvanlar yapılan kontrollerin ardından Mersin Hayvan Barınağı’nda yeni bir yaşama başladı.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil