reklam
Ana Sayfa Gündem 15 Eylül 2015 1815 Görüntüleme

BOZYAZI’DA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’ANI KERİM OKUTULDU

BOZYAZI’DA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’ANI KERİM OKUTULDU

Mersin’in Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, son günlerde terör nedeniyle ilçede yol kapatıp lastik yakan ve otobüslerde kimlik kontrolü yapanlara tepki gösterdi. Ballı, “O yol kesmeler beni çok üzdü. O gördüğüm manzaralar. Elinde bira şişesi, üzeri çıplak, sırtında Türk bayrağı, şehitleri anıyor. Sarhoş cep telefonunda müziğini açmış oynuyor, yol kapatıyor, PKK’yı protesto ediyor. Türk milletinin milli duygulardan uzaklaştığını gördüm çok üzüldüm” dedi.

MHP Bozyazı İlçe Başkanlığı tarafından son günlerde meydana gelen terör olayları sonucu yaşamını yitirerek şehit olan asker ve polisler için Kur’an okutuldu.  MHP İlçe binası önündeki  etkinliğe Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, MHP Mersin Milletvekili Aday adayı Mehmet Ali  Gökmen, Muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan MHP Bozyazı İlçe Başkanı Turhan Tuna, son bir ay içerisinde her gün acı haber alındığını, kınalar yakılarak, düğünler yapılarak askere gönderilen yiğitlerin bayrağa sarılıp baba evine  gönderildiğini, bir ana baba için hayatının baharını yaşayan, umutlarını bağladığı evladını yitirmenin acısının tarif edilemeyeceğini, bunu yaşamayanın anlamayacağını söyledi. Tuna, “Hain pusu ve tuzaklarla Kahraman Türk Ordusuna kast edenlerden elbet intikamımızı alacağız. Terörü palazlandıran meşrulaştırmaya çalışan ve teröre sessiz kalanlar da teröristler kadar suçludur, aşağılıktır. Türk Milleti terörün yayılmasına fırsat veren siyasetçileri, terörü meşrulaştırmaya çalışan yazarları, teröre yardım ve yataklık  eden yerli yabancı bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü sabırsızlıkla bekleyecektir. Milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden herkes bu ihanetin bedelini de ödeyecektir. Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir. Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.
“O YOL KESMELER BENİ ÇOK ÜZDÜ”
Etkinlikte konuşan Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, ilçede terör olaylarını protesto etmek amacıyla 2-3 gün yol kesildiğini belirterek, “O yol kesmeler beni çok üzdü. O gördüğüm manzaralar. Elinde bira şişesi, üzeri çıplak, sırtında Türk bayrağı, şehitleri anıyor. PKK’yı protesto ediyor. Sarhoş cep telefonunda müziğini açmış oynuyor, yol kapatıyor, lastik yakıyor. Millet olarak içine düştüğümüz durumu gördüm. Türk milletinin milli duygulardan uzaklaştığını gördüm, çok üzüldüm. Bu mu dedim PKK terörünü telin. Bu mu? ‘Fatih’in İstanbul’u feth ettiği yaştasın dediği gençlik. ’Bu mu?’ dedim. M.Akif’in ‘Asım’ın nesli’ dediği gençlik. Biz bunlarla mı vatanı savunacağız dedim. Sükutu hayale uğradım. İnşallah terör olmaz terörü lanetlemek içinde böyle çirkinlikleri görmem” ifadelerini kullandı.
“AKLISELİM DAVRANIN”
Yol kesip lastik yakan sarhoşlarla gerçek milliyetçileri ayırt ettiğini, yol kesen sarhoşları gözlerinin aradığını ama bugün burada Kur’an merasiminde göremediğini ifade eden Ballı, konuşmasına şöyle devam etti:
“Yol kesme olaylarında üç tip insan profili gördüm. Gerçekten milli duygularla toplanmış insanlar. Sarhoş ve sarhoşları seyretmeye gelenler. Canlar tabi ki tepkimizi ortaya koymalıyız. Yol kapatacaksak kapatalım. Ama otobüslerde kimlik kontrolü ne? Ayrıca o otobüslerde giden asker, polis eşleri çocukları var. Devlet görevlileri var. Kendilerini tanıtmak istemiyorlar. Otobüsler Diyarbakır, Siirt ve başka illere kadar gidiyor. Kendilerini can güvenlikleri nedeniyle tanıtmak istemiyor. Gelip kaymakama bana emniyet müdürümüze, komutanımıza kimliğini gösteriyor. Böyle güç durumda kaldık. Sap saman birbirine karıştı. Böyle eylem olmaz. Canlarım otururuz asfalta yolu belli bir süre kapatırız, kalkarız otobüsler geçer gider. Ama 3-4 tane sarhoşun, itin köpeğin esiri olmamalıyız. Çok üzüldüm. Bu üzüntümü belirtmek istiyorum ve sizlerinde paylaşmanızı istiyorum. Bir daha böyle bir olayda ne olur herkes aklıselim davransın. Aklıselim insanlar sarhoşlara ‘Sen ne yapıyorsun çekil kenara’ desin. Bunlar 10-15 kişiyi bulmaz. Toplanan kalabalık 800-1000 kişi 10-15 kişinin esiri oluyor. Aman arkadaşlar çok dikkatli olalım.”
“KIBRIS BUZ KALIBI GİBİ AVUCUMUZDAN KAYMAYA DEVAM EDİYOR”
Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, 1 Kasım seçimlerinin ertelenmesinin söz konusu olduğunu, seçim ve terör ile uğraşılırken  Kıbrıs meselesinin unutulduğunu, kanı bozuk  Akıncı  denen birisinin Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı olduğunu, taviz üstüne taviz verdiğini ifade eden Ballı, “Seçimle terörle uğraşırken bizler için çok önemli olan Kıbrıs meselemiz unutuluyor. Atatürk Kıbrıs’a ‘Batmayan uçak gemisi’ diyerek önemini vurgulamıştır. Türk milleti için çok önemli çok.  Annan planına evet demek için uğraşan kanı bozuk birisi Akıncı Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı oldu. Rumlar bayram etti. Adam şimdi taviz üstüne taviz veriyor. Akıncı adım adım Kıbrıs 1974 öncesinin sınırlarına çekilecek  gibi abuk sabuk konuşuyor. Biz kendi meselemiz ile uğraşırken Kıbrıs buz kalıbı gibi avucumuzdan kaymaya devam ediyor. Ege’de 16 adamızın gittiği gibi” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim’den ayetler okunarak dualar edildi.

Kaynak : Tekeli Haber

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster