reklam
Ana Sayfa Gündem 23 Mayıs 2020 429 Görüntüleme

BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA ve NASIL KILINACAK ?

BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA ve NASIL KILINACAK ?

Abdullah UYSAL / anamur postası

24 Mayıs Pazar günü kutlayacağımız Ramazan  Bayramına bir gün kala, en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Bayram Namazı cemaatle kılınabilecek mi ve namaz saat kaçta olacak ?

Anamur’da Ramazan  Bayramı namazı , 24 Mayıs Pazar günü saat 06:08 ‘ de , Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulundan yapılan açıklamaya göre kılınacak.

 Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulundan yapılan açıklamada ; “  Bu yıl  maalesef milletçe büyük mücadele verdiğimiz Kovid-19 salgını sebebiyle camilerimizde bayram namazı kılınamayacaktır.

Ramazan Bayramının ilk gününde her ilin kendi bayram namazı saatinde minarelerden bayram günlerinin şiârından olan tekbirler getirmek suretiyle bayram coşkusunun yaşanmasına ve herkesin bulunduğu yerde bu sevince katılmasına yönelik bir uygulama yapacaktır. Halkımızın da tıpkı önceki bayramlarda olduğu gibi gerekli temizliğini ve diğer hazırlıklarını yapması, giyim kuşamına özen göstermesi ve güneşin yükseldiği o bayram namazı vaktini heyecanla, dualarla, zikirlerle beklemesi uygun olacaktır. Böylece bayram namazını cemaatle kılamamanın hüznünü, bayram namazı vaktine sağ salim ulaşmış olmanın sevinci ve şükrü ile Allah’ın huzuruna durarak giderebilecektir. Minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek o günün bayram günü olduğunu ailesiyle birlikte idrak edecektir. Yukarıda açıklandığı gibi dileyen kardeşlerimiz bayram namazı niyetiyle, dileyenler de duha/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle namaz kılabileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil