reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 18 Temmuz 2021 186 Görüntüleme

Bayrağımız Kulaçlarla Anamur’dan Kıbrıs’a Taşınacak

Bayrağımız Kulaçlarla Anamur’dan Kıbrıs’a Taşınacak

Abdullah UYSAL / anamur postası

Yarın ( 19 Temmuz 2021 )sabah , Kahraman Kıbrıs Türk’ünün , Kahraman Mehmetçiğimizle omuz omuza verdiği mücadelenin 47.yılı münasebeti ile Anamur’dan başlayacak olan “ Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs ‘a ” yüzme maratonu , Ay Yıldızlı Bayrağımızın Kıbrıs’lı yetkililere teslim edilmesi ile son bulacak.

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Komite Başkanı Mustafa ÖZER yaptığı basın açıklamasında , ”

  •  İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs’a yüzme maratonunun 30 – 35 saat sürmesi beklenmektedir. Kıbrıs’ın kurtuluşunun 47. Yılında kadın ve erkek sporculardan oluşan yüzme takımı tarafından Türk Bayrağı 93 km’lik zorlu parkur aşılarak Kıbrıs’a taşınacaktır.
  • 19 Temmuz 2021 sabahı Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in başlamasıyla birlikte 8 sporcu kesintisiz bir şekilde yüzerek Türk Bayrağı’nı Kıbrıslı yetkililere teslim edecektir.  
  • 20 Temmuz günü öğlen saatlerinde Girne Çıkartma Plajı’nda bitmesi planlanan maraton boyunca sporcular kafes olmadan yüzecektir. Güvenlik önlemi olarak köpek balığı koruyucu bileklik takılacaktır.
  • Sporculara maraton boyunca T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı gemisi ve güvenlik botları eşlik edecektir.
  • Maratonda; açık deniz maratonu konusunda dünyanın dikkatini çekmek, KKTC vatandaşı sporculara uluslararası alanda uygulanan ambargolara dikkat çekmek ve ülkemize yeni bir açık deniz parkuru kazandırmak amaçlanmaktadır.
  • Maraton; İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer tarafından tasarlanmış, 4 yıl boyunca gerekli analizler yapılmış ve açık denizde yüzmeye uygun sporcular seçilerek ülkemize kazandırılmıştır.
  • Avrupa’da yüzen sporcularda artık Akdeniz’in bu zorlu parkurunu yüzmek için program yapmaya başlamıştır.
  • Ülkemiz sporcuları bu tarz maratonları yüzmek için Avrupa’ya gitmekte ve çok ciddi miktarda paralar harcamaktaydı. Bu maratonla birlikte artık durum tersine dönecek ve Avrupa’dan sporcular ülkemize gelmeye başlayacak ve ciddi bir turizm geliri sağlanacaktır ” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Hazır Site by Uzman Tescil