reklam
Ana Sayfa Gündem 4 Şubat 2021 298 Görüntüleme

Başkan ZORLU ” O TERÖRİST ERMENEK’Lİ DEĞİL “

Başkan ZORLU ” O TERÖRİST ERMENEK’Lİ DEĞİL “

abdullah UYSAL / anamur postası

Pkk/kck’nın   sözde Amanos sorumlusu  , çok sayıda eyleme katılan ve eylem talimatı veren İbrahim ŞENGÜL  Amanos Dağlarında etkisiz hale getirilmişti.

10 milyon ödülle kırmızı kategoride aranan ve  dün etkisiz hale getirilen  dört teröristten biri olan  “ Bedrettin Bedirhan “ kod adlı 1975 doğumlu İbrahim ŞENGÜL ‘ün Ermenek’li olduğu yönünde çıkan haberler üzerinde Ermenek Belediye Başkanı  Atila ZORLU bir açıklama yaptı.

Başkan ZORLU açıklamasında , ” Hatay İlinin Amanos dağlarında eylem hazırlığındayken 03.02.2021 günü etkisiz hale getirilen 4 terör örgütü üyesinden biri olan ve terörden arananlar listesinde 10 milyon TL ödülle kırmızı kategoride yer alan PKK/KCK terör örgütünün sözde Amanos sorumlusu “Bedrettin Bedirhan” kod adlı 1975 doğumlu İbrahim Şengül ‘ün Ermenek’li olduğu ve 1992 yılında örgüte katıldığı yönünde haberler yapılmaktadır.
28 yıldır terör örgütünde faaliyet gösteren ve Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Kilis, Gaziantep ve Adıyaman bölgesinde pek çok eyleme bizzat katılan ve eylem talimatlarını veren bu teröristin isminin İlçemiz ile bağdaştırılması bizleri derinden yaralamıştır.
Bu güne kadar İlçemizden vatan savunması için gözünü bile kırpmadan şehit düşen kahraman evlatlarımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde halen görev yapmakta olan askerlerimiz ve bizlerinde bu durumu kabul etmesi düşünülemez.
Yaptığımız araştırmalar neticesinde Ermenek’li diye adı geçen teröristin ilçemiz nüfus kayıtlarında bulunmadığı sonucuna varıldığından konuyu kamuoyu ile paylaşarak kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz ” dedi.

kaynak : www.ermenekinsesi.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil