reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Ocak 2018 2166 Görüntüleme

Başkan Türe Gazetecilerle Buluştu

Başkan Türe Gazetecilerle Buluştu

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur da çalışan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Yalıevleri  Mahallesi Burhanettin Kocamaz tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Anamur’da basınla her zaman iç içe olduklarını ve sorunlarını çok iyi bildiğini ve Anamur  basınının  her geçen gün çıtayı daha da yükselttiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Türe, ” Yerel basının sorunlarınızı çok iyi biliyorum ” dedi .

 DHA Anamur Temsilcisi ve Anamur Ekspres gazetesi sahibi Mithat Ünal’ın ” 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Anamur Belediye Başkanı seçilmiş olmanıza rağmen neden İYİ partiye geçtiniz ” sorusu üzerine neden iyi partiye geçtiğini de anlatan Belediye Başkanı Türe,  kendisinin genel merkez delegesi olduğunu ve tüzükten gelen demokratik bir hak olarak olağan genel kurul istediklerini ancak Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından kabul görmediğini ifade etti. Türkiye´nin yeni bir partiye değil,iyi bir partiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Türe,  İyi Partinin Türkiye´nin sorunlarına çözüm getirecek bir parti olduğuna inandığı için geçtiğini söyledi. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler,  Türkiye de 145 gazetecinin tutuklu olduğu ve bu nedenle çalışan gazeteciler bayramının bu uruk kutlandığını kaydetti. Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin her zaman basının yanında olduğunu zaman zaman yaşanan gerginlikleri de diyalog yolu ile çözdüklerini söyleyen Cömertler, gazeteciler için bir yer tahsis edilmesi talebine Belediye Başkanı Mehmet Türe, “Her zaman bu birlikteliğinizi korumanız şartı ile Başkanın bu teklifini kabul ediyorum.” Dedi.

Toplantının en renkli görüntüsü ise en sonda gerçekleştirilen grup fotoğrafının çekilmesi sırasında yaşandı.  Bütün gazeteciler gruba dahil olunca iş Belediye Basın Bürosu görevlisi Mehmet Nazlı´ya kaldı.  Bütün gazetecilerin fotoğraf makinelerini alarak boynuna takan Nazlı, önce tek tek makinelerle grubun fotoğrafını çekti, sonra boynundan çıkararak makineleri gazetecilere iade etti.  Toplantı gazetecilerin soru ve cevaplarla ve gazetecilerin anılarını anlatmaları ile son buldu.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster