reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 20 Kasım 2021 481 Görüntüleme

Başkan KILINÇ’ın Ekmek Fiyatı ile İlgili Açıklaması

Başkan KILINÇ’ın Ekmek Fiyatı ile İlgili Açıklaması

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ , Anamur’da bugün bazı fırınların ekmeği 2.50 TL’ye çıkarması ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Başkan KILINÇ açıklamasında ,Değerli hemşehrilerim, Saygıdeğer kamuoyu.

5326 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62. maddesi ve 24 Aralık 2017 tarihli 30280 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik doğrultusunda 06.09.2021 tarihinde toplanan Mersin Ekmek Fiyat Belirleme Komisyonu (Mersin Valiliği, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Mersin Esnaf Odaları Birliği, Mersin İl Ticaret Müdürlüğü) kararı uyarınca 230 gram ekmek fiyatı 2 TL olarak belirlenmiştir.

Bugün ilçemizde faaliyet gösteren bazı fırınların ekmeğe %25 oranında zam yaparak fiyatları 2.50 TL’ye çıkartması ile ilgili olarak Anamur Belediye Başkanlığı’nın herhangi bir bilgisi, müdahalesi veya yapılan zamma bir dahili bulunmamaktadır.

Ancak 1608 sayılı yönetmeliğin 16. maddesi gereğince ekmeğe %25 oranında zam yaparak fiyatları 2.50 TL’ye çıkartan fırınlara cezai işlem uygulanmıştır.

Anamur Belediye Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağımızı ve yasal sorumluluklar çerçevesinde vatandaşlarımızın menfaatlerini koruyacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil