reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 13 Kasım 2017 2268 Görüntüleme

Başkan Gölgeli; ” Türe’nin İstifası Yok Hükmündedir”

Başkan Gölgeli; ” Türe’nin İstifası Yok Hükmündedir”

10 Kasım’da Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Meclis Üyeleri, Uğur Güngör, Sezai Şimşek, Hasan Ali Sarıca, Ahmet Türkay, Ali Rıza Bulut, Ali Rıza Kibrit, Ayhan Yıldız’ın  Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa etmeleri üzerine, MHP il Başkanlığı bir basın açıklaması yayınladı.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli yaptığı basın açıklamasında;

​Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin partimizden istifa etmesine ilişkin olarak partililerimizi ve kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.
​Milliyetçi Hareket Partisine, milliyetçi ve ülkücü camiaya gönül vermiş dava arkadaşlarımızın ve bütün kamuoyunun bildiği üzere, Partimizden Anamur Belediye Başkanı olarak seçilmiş Mehmet Türe uzun zamandır partimizin tüzüğüne aykırı, milliyetçi geleneğe uymayan, ülkücü camiaya yakışmayan tutum ve davranışlar sergilemekte, partimize zarar veren fiiller ve söylemler içinde bulunmakta idi. Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye hakaret eden bu kişi hakkında FETÖ Terör Örgütü üyeliği şüphesiyle Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldığı da kamuoyunun malumudur. Aynı zamanda bu kişinin partimiz üyesi iken bir başka partinin kuruluş çalışmalarına katkıda bulunduğu, yeni parti için ilçelerde çalışmalar yaptığı, Anamur ilçesinde yeni parti için ilçe binası temin edilmesini sağladığı, yeni parti için maddi destek sağladığı yönünde bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. Yine bu kişi üyesi olduğu ve belediye başkanı seçildiği partimizin teşkilatlarına ağır ithamlarda ve iftiralarda bulunmuş, kamuoyu önünde partimizin İl Başkanı ve Anamur İlçe Başkanına işgalci, gasbcı, yağmacı tabirlerini açık bir şekilde kullanmıştır. 
​Milliyetçi ve ülkücü camiaya yakışmayan tutum ve davranışları, Parti Tüzüğümüze aykırı söz ve fiilleri sebebiyle Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP Mersin İl Başkanlığının 26.10.2017 tarih ve 32 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile kesin ihracı talep edilerek, tedbirli olarak disipline sevk edilmiş, MHP Mersin İl Disiplin Kurulu tarafından hakkında disiplin soruşturması açılmıştır. Disiplin Kurulunun almış olduğu 26.10.2017 tarih ve 2 sayılı kararı ile Mehmet Türe’nin savunmasının alınmasına karar verilmiş, MHP Mersin İl Disiplin Kurulunun 27.10.2017 tarih ve 1 sayılı yazısı ile savunması istenmiştir. 
​Mehmet Türe MHP Mersin İl Disiplin Kuruluna savunma sunmadığı/sunamadığı gibi, 15 günlük savunma süresinin son günlerinde istifa ettiğini açıklamıştır. Bu istifanın Partimiz açısından, hem hukuken hem de siyaseten hiçbir geçerliliği yoktur.
​Tedbirli olarak disipline sevk edildiğinden ve buna itiraz etmemiş olduğundan Parti Tüzüğümüzün 81.maddesine göre, partideki görevinden alınmış olup üyelik haklarını kaybedeceğinden bu kişinin istifası geçersizdir, hukuken yok hükmündedir. 
Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye hakaret etmiş, ülkücü hareketin kardeşlik hukukunu çiğnemiş, Milliyetçi Hareket Partisi adına verilen emaneti taşıyamamış bu kişinin istifası, ülkücü terbiyeye yakışmayan sözleri ve davranışları sebebiyle bizim için siyaseten de yok hükmündedir.
​Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 11.11.2017

​​​​​​​​Zeynel Uğur GÖLGELİ

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster