reklam
Ana Sayfa Ekonomi 1 Eylül 2016 2117 Görüntüleme

BAŞKAN BURHANETTİN KOCAMAZ’IN 30 AĞUSTOS MESAJI

BAŞKAN BURHANETTİN KOCAMAZ’IN 30 AĞUSTOS MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kocamaz, yayınladığı mesajda 1922 yılında kazanılan 30 Ağustos zaferinin; millet olarak kararlılık, birlik, beraberlik ve hürriyet sevdasının en büyük göstergesi olduğuna işaret ederken, bir zaferden öte büyük bir inancın eseri olduğunu aktardı.

Başkan Kocamaz, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladığı mesajında, “Bilindiği üzere 26 Ağustos’ta büyük taarruzla başlayan ve milletçe verilen büyük mücadelemiz, 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle tarihin altın sayfalarındaki yerini almıştır. Tarihimizin gururla dolu sayfalarında kazanılan zaferlerden biri olan 30 Ağustos zaferi, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandığı, milletimizin hürriyet ve bağımsızlık sevdasını tüm dünyaya eşi görülmemiş bir mücadele ile sergilediği bir zafer olmasından dolayı da ayrı bir öneme sahiptir. Türk Milleti bu zaferle hürriyetine kavuşmuş, milli kararlılığını, gerektiğinde hep birlikte yek vücut halinde düşmana göğsünü siper etmekten kaçınmayacak bir millet olduğunu, özgürlük aşkı uğruna canını feda etmekten de çekinmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. O yüzden 30 Ağustos zaferi, zaferden öte bir benzeri daha olmayan bir mücadelenin, vatan aşkının yüz yıllarca tüm milletlere örnek olacağı bir kahramanlık destanıdır. Aziz Atatürk’ün dediği gibi Türk Milleti’nin muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda olduğunu bu zaferle de herkese göstermiştir. Bu zafer ile milletimizi esaret boyunduruğuna sokmaya kalkışanlar, ülkemizi parçalayıp hain planlar peşinde koşanlar, bir milletin çaresizlik ve tükenmişliğin içinden nasıl bir varoluş mücadelesi verdiğini acı tecrübelerle öğrenmiştir” ifadelerine yer verdi.

Başkan Kocamaz, şanlı zaferin 94’üncü yılında ülke olarak yine zor bir dönemeçten geçildiğini belirterek, Türk Milleti üzerine oynanan oyunların elbet bozulacağını ve hainlerin ise geçmişte olduğu gibi bugün de hüsran denizinde boğulacaklarını ifade etti. Başkan Kocamaz, “Bizler 94 yıl önceki zaferimizin gururuyla tarihimizle iftihar ederken, ne yazık ki milletimizin birliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü bozmaya çalışan bazı hainler ve terör örgütleri, iş başı yaparak milletimize karşı saldırılarını günden güne artırmaktadır. Ama unutulmamalı ki; geçmişte ülkemize göz dikenlere nasıl gereken dersi vermişsek, bugün de bu oluşum ve gruplara aynı dersi verecek bir dirayete sahibiz. Toprağımızda gözü olanlar, kardeşliğimizi bozma hayali ile yaşayanlar, 30 Ağustos ruhunu her zaman karşılarında görecek, milli duygularımızla oluşan birlik ve beraberlik duvarımıza toslayacak ve hüsran denizinde boğulup gidecektir. Bunun için bizlere düşen, atalarımızın bizlere emaneti olan vatanımızı her türlü tehlikeye karşı korumak için yine aynı milli duygularla hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek hainler karşısında dimdik durabilmektir. Bugün milletimizin birliğini bozmaya çalışan hainler ile geçmişte topraklarımızı paylaşmaya kalkan düşmanların birbirinden farkı yoktur. O yüzden herkesin şunu iyi bilmesi gerekir ki; ülkemizin bütünlüğünü bozmak isteyenler, Türk Milleti’ni tarihten silip atmaya kalkışanlar, aziz milletimizin iman ve vatan aşkıyla dolu koca yüreğine çarpıp, gereken yanıtı misliyle alacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle cepheden cepheye koşarak vatanımızı ve milletimizi hürriyetine ulaştıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anarken, bizlere bırakılan bu emaneti koruma pahasına şehit ve gazi olan güvenlik güçlerimizi şükran ve minnetle anıyor, yüce milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur’da Kaza ; 1 Yaralı

Anamur’da Kaza ; 1 Yaralı

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster