reklam
Ana Sayfa Gündem 20 Haziran 2015 1961 Görüntüleme

Başıboş Köpekler Caretta’ ya Saldırdı

Başıboş Köpekler Caretta’ ya Saldırdı

Mersin ili Anamur ilçesinde bugün sabah saatlerinde yumurtlamak için  sahile çıkan caretta caretta tipi deniz kaplumbağası , başı boş köpeklerin saldırısına uğradı.

Güzelyurt mahallesi Cerenler sahilinde , üç köpeğin bir kaplumbağaya saldırdığını gören vatandaşlar, kaplumbağayı köpeklerden kurtardı. Ancak  caretta caretta tipi kaplumbağa vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Vatandaşlar, daha sonra gönüllü olarak , caretta yuva tespiti ve koruma işlemleri yapan Ayşen Belpınar’a haber verdi. Olay yerine gelen Belpınar‘da durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Doğa Koruma ve Milli parklar Şube Müdürlüğünün yetkilileri gelene kadar , kaplumbağanın yaralarının sıcaktan ve güneşten etkilenmemesi için üzerine havlu örtülerek ara ara deniz suyu döktüler.

Olay yerine gelen ,Doğa Koruma ve Milli parklar Şube Müdürlüğünün yetkilileri kaplumbağayı Mersin Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne götürdü.

Gönüllü caretta caretta takipçisi Ayşen Belpınar, “Anamur sahillerinde geçen yıl da bizim bildiğimiz 3-4 vaka olmuştu. Bu yıl bu bölgede ilk vaka bugün oldu. Yetkililerden rica ediyorum bir şekilde bu sokak köpeklerine bir barınak yapılsın. Onların da yaşayabileceği bir ortam sağlansın” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster