reklam
Ana Sayfa Gündem 20 Nisan 2021 266 Görüntüleme

Av Tüfeğini Boşaltırken Arkadaşını Vurduğu Ortaya Çıktı

Av Tüfeğini Boşaltırken Arkadaşını Vurduğu Ortaya Çıktı

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin İl Jandarma Komutanlığından edinilen bilgiye göre ;

Mersin İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından geçmiş dönemlerde şüpheli ölüm olaylarını günümüz şartlarında elde edilen teknolojik destek ve araştırma yöntemleri ile yeniden yapılan değerlendirme sonucunda;

Jandarma ekipleri Anamur ilçesi Çarıklar Mahallesinde 2016 yılı Ekim ayında meydana gelen bir  şahsın av tüfeği ile yaralanması sonucu hastanede vefat etmesi olayını yeniden değerlendirmiş ve kazaen ölüm olayını şüpheli olarak tespit etmiştir.

2016 yılında yapılan ve olayın kazaen meydana geldiği gerekçesi ile kapatılan soruşturma dosyası Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden soruşturulmak üzere açılmasına karar verilmiş ve Jandarma tarafından yapılan ikinci soruşturma sonucunda ise;

Ölüm olayı esnasında olay mahallinde bulunan 3 şahsı şüpheli olarak tespit eden Jandarma ekipleri , Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şahısları gözaltına alarak olay mahallinde yeniden inceleme ve araştırma yapmıştır.

Elde edilen delil ve bulgular ışığında gözaltına alınan şahıslardan İ.Ü. isimli şüpheli şahıs Jandarmaya verdiği ifadede maktul ile birlikte ava gittiklerini, av dönüşü maktule ait av tüfeğini boşalttığı esnada kazaen maktulü vurduğunu itiraf etmiştir.

Adli makamlara sevk edilen 3 şüpheliden 2’si Cumhuriyet Savcılığınca , şüpheli İ.Ü. isimli şahıs ise mahkemece elektronik kelepçe takılarak adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Dikkat ! Fırtına Geliyor

Dikkat ! Fırtına Geliyor

Hazır Site by Uzman Tescil