reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 26 Ekim 2015 2070 Görüntüleme

Aralık Ayı Umre Kayıtları Başladı

Aralık Ayı Umre Kayıtları Başladı

Umre , Müslümanların Kâbe’yi hac mevsimi dışında ziyaret etmelerine denir. Fıkhî tanımı ise , hac gibi herhangi bir zamana bağlı olmadan , ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, sa’y etmek, tıraş olmaktır.

Umre kelimesi Kur’an ve hadiste geçer. Kur’an’da: “Haccı ve umreyi Allah için tam yapın” şeklinde olan ifade, hadiste: “İki umre, arasındaki küçük günahların keffaretidir” şeklindedir.

hac1

Umre yapmak, Hanefî ve Malikî mezheplerinde sünnet, Şafiî ve Hanbelî mezheplerinde farzdır. Yaşamın herhangi bir anında yapılabilir. Hac ve umreyi peş peşe yapmak tavsiye edilmiştir.

TURX Turizm Anamur ve Bozyazı temsilcisi Ramazan Genç ve Anamur Müftülüğünden emekli Mehmet Doğan gazetemize yaptığı açıklamada ; “TURX Turizm  olarak , Kutsal HAC ve UMRE seferleri organizasyonları düzenlemekteyiz.

Bu Kutsal hac veya umre yolculuğunda , sizlere en iyi hizmeti vermek için deneyimli , güler yüzlü ve hoşgörülü kadromuzla , bize müracaat ettiğiniz andan  itibaren eve dönünceye kadar hizmetinizde olacağız.

Sizleri eşsiz hizmet anlayışımızla ,  emin ellerde Hac ve Umre  yolculuğuna  davet ediyoruz.

“Aralık ayı için umre tur kayıtlarımız başlamış olup,Mukaddes Topraklara Yolculuğunuzda  , Bizi Tercih Etmeniz Dileğiyle” dedi.

TURX Turizm Anamur ve Bozyazı temsilciliğine ayrıca  facebook https://www.facebook.com/TURXTOUR sayfasından ulaşabilirsiniz.

hac2 hac3

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster