reklam
Ana Sayfa Gündem, Teknoloji 21 Şubat 2024 219 Görüntüleme

Aracımız Arızalandı Bahanesi ile Durdurup Hırsızlık Yapıyorlardı

Aracımız Arızalandı Bahanesi ile Durdurup Hırsızlık Yapıyorlardı

Abdullah UYSAL /anamur postası  ( 21 Şubat 2024 )

Araçları arızalandı bahanesi ile durdurdukları araçlardan hırsızlık yapan şebeke , jandarmanın titiz çalışması neticesinde yakalanarak çökertildi.

Mersin İl Jandarma Komutanlığından edinilen bilgiye göre ;

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri otodan hırsızlık, yağma ve nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen 3 şüpheli şahsı yakaladı.

Jandarma ekipleri; Yenişehir ilçesinde araç arızası bahanesi ile durdurdukları araçların içerisinde açıkta bulunan kredi kartı, para ve cep telefonu gibi malzemeleri çalan, çalıntı telefonda kayıtlı mağdur yakınlarına mesaj göndererek para talep eden, ayrıca silahlı gasp olayı suçunu işleyen organize suç şebekesini yakalamak amacıyla harekete geçti.

Jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı araştırma ve takip başlatarak şebeke üyelerini takibe aldı. Elde edilen deliller sonucunda harekete geçen jandarma düzenlediği operasyon ile 3 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerden ele geçirilen 1 adet tabanca, 7 adet cep telefonu ile 10 adet kredi kartına el kondu.

Haklarında otodan hırsızlık, yağma ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından soruşturma başlatılan şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

şüphelilerden 2 ‘si tutuklanırken , 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster