reklam
Ana Sayfa Gündem 8 Ocak 2016 2460 Görüntüleme

Apartman Dairesinde Yangın

Apartman Dairesinde Yangın

Mersin ili  Anamur İlçesi Esentepe  Mahallesinde, işadamı Feyyaz Şerbetçioğlu’na ait Atatürk Bulvarı Çavuşpınarı mevkiinde bulunan 4 katlı apartmanın 3. Katında yangın çıktı.

 Edinilen bilgiye göre ,ev sahibi işe gitmek için evden ayrılırken çamaşır makinesini çalıştırtırmış ve yangının bu sebeple çıktığı tahmin edilmektedir.Yangını fark eden komşuların hemen  İtfaiye ekiplerine telefon açtığı ancak telefona cevap verilmediği de iddia ediliyor. Yangına ilk müdahaleyi yapmak isteyen çevre esnaf ve vatandaşlar yoğun dumana maruz kalmalarından dolayı daire içerisine girip müdahalede bulunamadı.

Yangının başlamasından  yaklaşık 30 dk sonra olay yerine intikal eden İtfaiye ekipleri , gaz maskelerini takarak içeri girmek isteseler de yoğun dumandan başarılı olamadılar. Yoğun dumandan içeri giremeyen itfaiye erleri , dışarıdan dairenin  camlarını kırıp dumanın yoğunluğunu azaltarak yangına müdahalede bulunabildiler.Yangın esnasında içerde kimsenin olmaması yüreklere su serpti.

Dört katlı binayı saran dumanın etkisi ile zorlukla söndürülen yangın neticesinde polis ekipleri ve bilirkişi yangının asıl başlama nedenini öğrenmek için çalışmalara başladı.

Yapılan ilk değerlendirmeye göre , yangının çalışır durumda bırakılan çamaşır makinesinin elektrik prizinden çıktığı tahmin ediliyor.

Anamur Postası olarak , Şerbetçioğlu ailesine yaşanan yangın olayından dolayı geçmiş olsun deriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster