reklam
Ana Sayfa Eğitim, Ekonomi, Gündem 20 Eylül 2016 2759 Görüntüleme

Anamur,Yamaç Paraşütünde Zirveye Uçuyor

Anamur,Yamaç Paraşütünde Zirveye Uçuyor

Anamurdan Adıyaman – Tut´a, Tut´tan Anamur´a Alternatif Turizmin Dünya´ya Açılan Penceresi´ projesi kapsamında Adıyaman, Kahramanmaraş ve Adana Havacılık Kulüplerinin sporcuları 16-17-18 Eylül mavi ve yeşilin buluştuğu muhteşem manzarada uçuş gerçekleştirdi.

Saçkan Kavşağından Muşurup Sanat Sokağına Kadar vatandaşlarla beraber yürüyen sporcular,Off Road ekipleri ile 900 metre rakımlı Azı Tepesine çıktı. Lisanslı pilotlar tek başlarına atlarken, bu heyecanı yaşamak isteyen misafirler ise tecrübeli pilotlarla uçuşa çıktı. Yüzlerce metre yükselen yamaç paraşütçüleri dakikalarca havada kaldıktan sonra Mamure Kalesi’nin yakınlarına iniş yaptı. Ancak hava şartlarının zorlaşması kalkış sırasında zaman zaman tehlikeli anların yaşanmasına da neden oldu. Pilotlardan birinin kalkıştan hemen sonra paraşütün el pedalını bırakması kanatlardan birinin dönmesine neden oldu. Tecrübeli sporcunun son anda yaptığı hamle adeta faciayı önledi. Adana Havacılık Kulübünün Anamurlu eğitmenlerinden Zekeriya Kayahan, bölgede gerekli çalışmaların yapılmasının ardından Anamur’un yamaç paraşütü için diğer şehirlere rakip olabileceğini kaydetti.

Anamur ve Adıyaman Tut Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Havacılık Kulübü, tarafından ortaklaşa organize edilen  etkinlik kapsamında vatandaşlar da Paramotor ile Anamur’u gökyüzünden izleme imkânı buldu.

zirve5 zirve3 zirve2 zirve1

ogretmen

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Cezaevi Firarileri Yakalandı

Cezaevi Firarileri Yakalandı

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster