reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 2 Kasım 2015 2191 Görüntüleme

ANAMUR’U TENİSTE BAŞARI İLE TEMSİL ETTİLER

ANAMUR’U TENİSTE BAŞARI İLE TEMSİL ETTİLER

 Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporları Kulübü ( ANTİSK ) sporcuları Ayhan Saraç ve Alperen Balcı, 28-31 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya da düzenlenen Ulusal düzeydeki şampiyonaya katıldılar.

14 yaş kategorisinde mücadele eden Ayhan Saraç kategorisinde güzel maçlar çıkardı fakat final maçında setlerde 1-0 önde iken sakatlanarak şampiyonayı 2. lik ile tamamlamak zorunda kaldı. Şampiyonaya +13 kategorisinde katılan diğer sporcumuz Alperen Balcı ise güzel maçlar çıkararak şampiyonayı tamamladı.

Açıklamalarda bulunan Kulüp başkanı Ali Balcı Anamur da tenis sporuna verdikleri emeğe dikkat çekerek artık meyvelerini almaya başladıklarını ifade ettiler. Fakat bunca verilen emeğe çileye ve mücadeleye rağmen maddi gücü iyi Anamur halkından ve yerel yönetimlerden yeterince destek alamadıklarını özellikle tenisi çok seven Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Burhanettin Kocamazın destek ve katkılarına ihtiyaçları olduğunu kendilerinin Tarsus ilçesinde Tenis sporuna yaptığı katkının tüm Türkiye ye örnek olduğunu Uluslar arası turnuvaları organize eder bir ilçe haline geldiğinin altını çizdi. Niçin Anamur’da da ulusal düzeyde bir tenis organizasyonu olmasın. Milli takım sporcuları niçin Anamur’da da boy göstermesin. ANTİSK olarak Anamur’un tanıtımına katkı yapmak elimizi taşın altına sokmak istediğimizi yıllardır ifade ediyoruz. Kulübümüz 8 yıldır Gençlik ve spor Genel müdürlüğü tarafından tescillenmiş bir spor kulübüdür. Ayrıca Türkiye Tenis Federasyonu tarafından resmi olarak tanınan ve tescili yıllardır eksiksiz yapılan bir spor kulübüdür.

Kulübümüz Anamur da  her yaş grubunda ulusal düzeyde Tenis organizasyonunu resmi olarak yapmaya yetkilidir ve taliptir. Yeter ki bizlere biraz destek lütfen… 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster