reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 31 Ekim 2016 3859 Görüntüleme

Anamur,Modern Sebze-Meyve Haline Kavuşuyor

Anamur,Modern Sebze-Meyve Haline Kavuşuyor

Mersin ili Anamur ilçesi,modern Sebze ve Meyve Haline kavuşuyor.Yeni Hal için tüm resmi işlemler tamamlanarak yer tahsisi yapıldı.

Anamur ilçesine kazandırılacak olan Hal kompleksi ,Yollarından aydınlatmasına,iç ve dış yapısı ile modern bir tesis olacak.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin 2014 yılı seçimlerinde vaat ettiği Anamur Sebze,Meyve ve Toptancı Hali Projesi hayata geçiyor.
Sıkışık ve dağınık görüntüdeki mevcut Anamur Halinin kaldırılarak modern ve çağın şartlarına uygun, Sebze Meyve ve Toptancı Hali Esnafının ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni Hal için tüm resmi işlemler tamamlanarak yer tahsisi yapıldı.
Geçtiğimiz yıllarda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burahenttin Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından hal esnaflarına verilen Sebze Meyve ve Toptancı Hali sözü hayata geçiyor. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın gayreti ile Anamur yeni hal komleksine kavuşuyor. Yeni hal kompleksinin yapımı için yapılan yazışmalar sonrası alınan kararla Kalınören Mahallesi 565 ve 579 parselller Anamur Sebze Meyve ve Toptancı Hali yapımı için Mersin Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı tarafından tahsis edildi.
Kalınören Mahallesi’nde yapılacak olan Anamur Sebze Meyve ve Toptancı Halinin,arazi tahsis işlemlerinin ardından 200 bin metrekarelik alan için proje ve planlama çalışmaları başlatıldı.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe konu ile ilgili yaptığı açıklamada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin kocamaz ve kendisinin hal esnaflarına ve vatandaşlara yeni hal yapımı için söz verdiklerini, bu gün bu sözün hayata geçiyor olmasından duyduğu gururu ifade etti. Başkan Türe Anamur’a yeni kazandırılacak Hal Kompleksinin Hal esnafının her tür ihtiyaçlarını karşılayacak, aydınlatmadan yollarına, iç ve dış yapısına kadar modern bir tesis olacağını vurguladı.

anamur-hali1

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster