reklam
Ana Sayfa Gündem 22 Eylül 2016 2946 Görüntüleme

Anamur,Lütfi Özdemir Spor Kompleksi Açıldı

Anamur,Lütfi Özdemir Spor Kompleksi Açıldı

Anamur Belediyesi Yalçıdağı Çevresi 1. Köy Şenliği ve Kalınören Lütfi Özdemi Spor Kompleksi açılışını 21 Eylül 2016 Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Köyler kendilerine ayrılan kamelyalarda ikramlar ve sergiler yaptı

Karaağa, Ovabaşı, Sarıdana, Güngören, Karadere ve Lale Köyleri kendilerine ayrılan kamelyaların yanına çadırlar kurdular ve vatandaşlara çay, sıkma, börek, batırık ikramları yaptılar ve köylerine özgü eşyaları çadırlarında sergilediler.

Köylüler Arası Dostluk Maçı Finali Oynandı

Karadere, Alataş, Kızılaliler ve Kalınören köylerinin katılımları ile dostluk maçı turnuvası yapıldı.  Finale Karadere ve Kızılaliler takımları kaldı. Final maçını kazanan Karadere Takımı turnuvanın şampiyonu oldu.

Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksi Kurdele Kesimi Gerçekleşti.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin tarafından kur’an okundu. Anamur Belediye Konservatuarı Minikler Halk Oyunları Ekibi gösterisi gerçekleşti ve Emine Şimşek tarafından Anamurlu Şehitlerle ilgili şiir okundu. Mehter Takımı Konserinden sonra kurdele kesimi gerçekleşti.

Başkanı Türe Vatandaşlara Seslendi

15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinin ülke geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, OHAL durumunun gerekliliğine değindi. Terörün tek hedefinin Türkiye’yi bölmek olduğunu belirten Başkan Türe, milletin hainlerin amacına ulaşmasına engel olacağını kaydetti. Türe, terörün amacına ulaşamaması için hayatın normal akışına dönmesi gerektiğini söyledi.

 Yeni büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerin gelirlerin büyük miktarda azaldığını belirten Başkan Mehmet Türe bu dezavantajın Burhanettin kocamaz sayesinde Mersin’e yansımadığını söyledi. Anamur için tasarlanan projelerin beşte birlik kısmının hayata geçirilebildiğini ifade eden Türe, kaynakların hazır olduğunu görev süresi içerisinde projelerin hayata geçirileceğinin altını çizdi. Belediye başkanı Mehmet Türe, Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksi içindeki tesise verilen isme yönelik eleştirilere de cevap vererek Fuat Tuğluoğlu’nun Anamur’da görev süresince yaptığı faaliyetleri anlattı. Başkan Türe 24 Eylül’de yapılacak  Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezi açılış programını da tüm halkımızı davet etti.

Konserler Gerçekleşti.
Kalınören Mahalleli Sanatçılar olan Hakan Küçükderya ve Şafak Küçükderya konseri, Bozo Dayı konseri ve Anamur Belediye Konservatuarı tarafından Türk Halk Müziği Konseri ile alandakiler çoşkulu anlar yaşadı.

Katılım Sağlayan Muhtarlara Teşekkür Belgesi ve Başkan Kocamaz’a Plaket Verildi

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Projeye Desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a plaket taktim etti Plaketi Başkan Burhanettin Kocamaz adında Mersin Büyükşehir Anamur Koordinasyon Müdürü Muzaffer Akbacı aldı. Başkan Türe programa katılım sağlayan Kalınören, Sarıdana, Güngören, Karağa, Lale, Ovabaşı, Karadere, Alataş, Emirşah, Kızılaliler, Korucuk, Çamlıpınar, Çataloluk, Güleç, Karaçukur mahalle muhtarlarına teşekkür belgesi verdi.

kalinoren kalinoren1 kalinoren2 kalinoren3 kalinoren4

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster