reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 7 Ocak 2017 2836 Görüntüleme

ANAMUR’lu Öğrenciler SİCİLYA’ya Gidiyor

ANAMUR’lu Öğrenciler SİCİLYA’ya Gidiyor

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 2014-2016 Erasmus+ “ICT for CTI- Information and Communication Technologies for Communication Towards Inclusion” projeleri kapsamında 22 kişilik bir grup ile İtalya’nın Katanya şehrine gidiyorlar.

08.01.2017-15.01.2017 tarihleri arasında 16 öğrenci 6 öğretmen ile proje toplantısına katılacak olan okul personeli, İtalya’nın Katanya Şehri ile ilgili tanıtım filmi çekecekler.  Proje kapsamında daha önce Fransa’nın Limoges, Romanya’nın Oradea, Türkiye’nin Anamur tanıtım filmleri yapıldı.

Son proje toplantısı için Katanya tanıtım filmi yapılarak tüm filmlerin birleştirileceği, bu filmlerde, Tarih, Turizm, Kültürel aktiviteler yer alacağını belirten proje sorumlusu Ayhan Sezdirmez  “Bu projeler öğrenci ve öğretmenlerimizin, farklı ülkelerin kültürlerini, eğitim ortamlarını, yaşam biçimini yerinde yaşayarak görmek için bir fırsat sağlamakta, yabancı dil kullanım becerilerini geliştirmektedir.  Öğrencilerimizin 7 gün boyunca ailelerinden ayrılmaları kendilerine ciddi yaşam tecrübeleri kazandırmaktadır. Okulumuz 2011 yılından buyana 3 ayrı Avrupa Birliği projesinde 14 ülke ile ortak çalışmalar yapma imkanı bulmuştur.    Bu yıl da okulumuz AB proje hazırlama ekibi yeni projeler hazırlamaktadır. “  Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster