reklam
Ana Sayfa Gündem 26 Şubat 2021 504 Görüntüleme

ANAMUR’LU MÜTEAHHİTTEN BÜYÜK BAŞARI

ANAMUR’LU MÜTEAHHİTTEN BÜYÜK BAŞARI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Irak, Körfez Savaşı’nda aldığı yaraları Türk müteahhitlerinin de katkısıyla sarmaya çalışıyor. Ülkede, savaş sonrası dönemde altyapı ve üstyapı yatırımlarına duyulan ihtiyaç artarken, Türk müteahhitleri Irak’ta 2003’ten bugüne kadar yaklaşık 30 milyar dolar değerinde proje üstlendi.

Bu dev projelerden birisi olan ,43 blok ve 17 kattan oluşarak üç yıl içinde teslim edilecek olan  projeye imza atan İbrahim ALPYAĞAL Anamur ve Anamur’luların gururu oldu.

Aslen Karadeniz Ordu’lu olan ancak 30 yıldır Anamur’da yaşadığı için kendini Anamur’lu hissettiğini söyleyen İbrahim ALPYAĞAL, “Bağdat’ta başladığımız ve 2023  yılının sonuna kadar teslim edeceğimiz 43 blok ve 17 kattan olan konut projenin içerisinde, okul, cami, sağlık merkezi, arıtma merkezi ,trafo merkezi,125 bin metrekare otopark, alttan ısıtmalı yüzme havuzu, eğlence ve alışveriş merkezleri, çocuk oyun alanları bulunan,toplam 322 milyon dolar keşif bedeli olan işimize 20 Şubat’ta kurban keserek başladık. Allah yardımcımız olsun ” dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Irak’ın yeniden imarına katkı ve ülkemize döviz girdisi sağlayan İbrahim ALPYAĞAL’ı tebrik eder, başarılar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ŞEHİR MERKEZİNDE KAZA

ŞEHİR MERKEZİNDE KAZA

Hazır Site by Uzman Tescil