reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 26 Mart 2020 788 Görüntüleme

ANAMUR’LU ESNAFTAN İLGİNÇ KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

ANAMUR’LU ESNAFTAN İLGİNÇ KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Abdullah UYSAL / anamur postası

Çin’in wuhan kentinde ortaya çıkan ve yaklaşık 200 ülkeyi etkisi altına alarak bugüne kadar yaklaşık yarım milyon insanı etkileyen ve 22 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan yeni tip koronavirüs için önlemler arttırılmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının koronavirüsün ülkemizde de görüldüğünü açıklamasının ardından bugüne kadar yaklaşık 2433 kişi etkilenirken 59 vatandaşımızda hayatını kaybetti.

Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşlarımızın mümkün olduğunca dışarı çıkmaması , zaruret halinde ise dışarıda sosyal mesafenin korunması istenirken Anamur’lu esnaflarımız, ilginç önlemler almaya devam ediyor.

Anamur’lu esnafımız iş yerinde sosyal mesafeyi koruyabilmek için iş yerinin kapısına güvenlik şeridi çekti.  Esnafımız “ Uzmanlar koronavirüsten dolayı 1.5 metre sosyal mesafeyi korumamız gerektiğini söylüyorlar. Benim iş yerimde bu sosyal mesafeyi koruyabilmek oldukça zor. Bende, hem kendimi hem de müşterilerimi bu virüsten korumak amacı ile bu şekilde bir önlem aldım. Hepimiz kendimizi korursak bu süreci kısa sürede atlatırız “ dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil