reklam
Ana Sayfa Gündem, video galeri 29.09.2019 3746 Görüntüleme

ANAMUR’DA,SİGARA YASAĞINA İLGİNÇ ÇÖZÜM

Abdullah UYSAL / anamur postası

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne ( ABD ) ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklama sonrasında , sigara yasağı kapsamı genişletilmiş ve özel araçlarda da sigara içme yasağı getirilmişti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu sözleri üzerine tüm TÜRKİYE’de trafik ekipleri  “Dumansız Araçlar” denetimine başladı.

Şahsi araçlarda da şoför dahil tüm yolculara da sigara içme yasağı getirilerek yasağa uymayanlara da 153 TL para cezası uygulanmaya başlanıldı.

Her yasakta olduğu gibi bu yasakla ilgili de TÜRK insanı ilginç yöntemler geliştirmeye başladı.

Bu yöntemlerin en ilginci ise Anamur’lu eczacı teknisyeni Şakir ASLAN’ın bulduğu yöntem.

Anamur’lu Eczacı Teknisyeni Şakir ASLAN’ın “demokrasilerde çare tükenmez” diyerek   bulduğu bu yöntem , pratik zekaları ile bilinen Karadenizlilere bile taş çıkartacak cinsten.

ASLAN’ın hazırladığı düzenekte , araçtan dışarıya çıkan iki tane hortum var. Ucu dışarıda olan hortumlardan birinin ucuna bir adet sigara takılmış. Direksiyon başında otururken ucunda sigara olan hortumdan dumanı çeken ASLAN, diğer hortumdan da dumanı dışarı üflüyor. Böylece aracın içine duman vermemiş oluyor.

Haberin tamamı için videoyu izleyin.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster