reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 28 Ocak 2020 659 Görüntüleme

ANAMUR’DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIR’I

ANAMUR’DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIR’I

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur Belediye Başkanlığı öncülüğünde dün başlatılan yardım kampanyası ,Anamur halkının desteği ile 24 saatte çığ gibi büyüdü.

Kampanya kapsamında İhtiyaç Malzemelerinin yanı sıra,  5 ton civarı  Anamur Muzu, 2 ton civarı da elma ve portakal  toplandı.

Toplanan malzemeler bugün öğle saatlerinde  Anamur Belediye Hizmet Binası önünde yardım Tır’ına yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Yardım Tır’ını yolcu edenler arasında İlçe Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN,  Başsavcı Seyfettin ÜNAL , Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

   Programda konuşan  Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ, “Dün belediyemiz öncülüğünde başlattığımız, Elâzığ’a yardım kampanyasına Anamurlu Hemşerilerimiz kayıtsız kalmadı. Elazığlı Vatandaşlarımızın acısını kendi acısıymış gibi hisseden Anamurlu hemşerilerimiz, Belediyemizin koordinatörlüğünde başlatılan yardım kampanyasına 24 saat gibi kısa bir sürede destek vermiş ve 1 tır dolusu eşya ve Anamur muzu toparlanmasında büyük duyarlılık örneği sergilemiştir.

Anamurlu Hemşerilerimiz adına  Yörük Diyarı Anamur’umuzdan  Gakkoşlar Diyarı  Elazığ’a bir tır Anamur muzu ve ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra, dualarımızı, selamlarımızı ve sevgimizi de yolluyoruz.

Yardım malzemelerinin toparlanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, Anamurlu üreticilerimize, esnaflarımıza, Komisyoncular Derneği Başkanlığımıza ve Komisyoncularımıza, Diş Hekimleri Odası Anamur Temsilciliğine, Anamur Eczacılar Odası Başkanlığına ve hayırsever Anamurlu hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Rabbimden bu aziz millete böylesine acıları bir daha yaşatmasın”. dedi.

Yardım Tır’ı dualar eşliğinde Elazığ’a ulaşmak üzere yola çıktı. 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil