reklam
Ana Sayfa Gündem 21 Temmuz 2019 1397 Görüntüleme

Anamur’da,3.Etap Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Sona Erdi

Anamur’da,3.Etap Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Sona Erdi

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur Havacılık Extrem Spor kulübü derneği THK’nın düzenlediği Anamur Kaymakamlığı ve Anamur Belediyemizin destekleri ile düzenlenen  3.etap Türkiye Yamaç Paraşütü hedef Şampiyonası,20 – 21 Temmuz’da Anamur’da yapıldı.


Anamur Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Doğan KUZ, yaptığı açıklamada, “ 2019 yılının Yamaç Paraşütü Hedef yarışmasının 3. Ayağı Anamur’da gerçekleşti. Anamur Ören Mahallesi Eski Radar Pistinde yapılan  ve 40 Pilot Yamaç Paraşütçünün katıldığı 3.etap Türkiye Yamaç Paraşütü hedef Şampiyonası  sona erdi.

20-21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen 3.etap Türkiye Yamaç Paraşütü hedef Şampiyonasında , takımlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Takımı birinci, THK Erzincan Takımı ikinci ve Ulusky Alanya Takımı üçüncü oldu. Ayrıca, bayanlar klasmanında  Adile Ebru ÇAKAR birinci olurken Selma İLTER ikinci ve Selin ALTUN üçüncü oldu,Genel klasmanda ise Serhat KARADUMAN  birinci , Umut AKÇIL ikinci ve Resoy AKSOY üçüncü oldu.

Anamur ilçemizde Spor alanında her tür spor faaliyetleri ile yakinen  ilgileniyoruz. Anamur’da Spor da ön plana çıkacak ve Türkiye’de Muz’un Başkenti nasıl Anamur ise sporda da Anamur’umuzu da çağ  atlatacağız. Türkiye’nin çeşitli İllerinden gelen Yamaç Paraşütü sporcuları Anamur’da yarışıyor. Anamur’da 40 Yamaç Paraşütü sporcumuz mevcut ve bugünkü yarışmada Anamur’umuzun çok değerli 5 Yamaç Paraşütçü Sporcumuz Mersin’ i Anamur’umuz  ve Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek için yarıştılar. Sporcularımıza başarılar diliyorum diyen Kuz, buradan sizin aracılığınız ile öncelikle Anamur Kaymakamımız Mehmet KURDOĞLU ve  Anamur Belediye Başkanımız Hidayet KILINÇ’a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor, Bu işin ustaları olan Anamur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü Başkanı Halil ÜNLÜSELEK ve Koordinatörümüz Süleyman SOLAK beyefendi ye de Anamur’a Yamaç Paraşütünü kazandırdıkları için şükranlarımı sunuyorum, Anamur’da uçmayan kalmasın. Anamur’da herkes uçacak , Anamur’da spor canlanacak “  dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster