reklam
Ana Sayfa Gündem 3 Ekim 2019 926 Görüntüleme

ANAMUR’DA “ YAYA GEÇİDİ NÖBETİ “ UYGULAMASI YAPILDI

ANAMUR’DA “ YAYA GEÇİDİ NÖBETİ “ UYGULAMASI YAPILDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Türkiye genelinde, “  Öncelik hayatın, öncelik yayanın”  etkinliği çerçevesinde trafikte, yaya önceliğine dikkat çekmek amacı ile dün ( 02.10.2019 ),20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisi nöbet tuttu.

Yaya ve okul geçitlerinde hazır olan görevliler ve kolluk kuvvetleri , yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi sonucu, yayalar için güvenli hale getirilmesi , yayaların yaya geçitlerini kullanmasını sağlamak ve geçitlerde yayaların üstünlüğünün  vurgulanması  amacı ile eğitici ve uyarıcı  faaliyetlerde bulundu.

Başta okullar olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşların önünde ve diğer yaya geçitlerinde “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla bugün 13.00–15.00 saatleri arasında gerçekleşen “Yaya Geçidi Nöbeti ” farkındalık etkinliğine Anamur Belediye Başkanı Sn. Hidayet KILINÇ ve Anamur İlçe Kaymakamı Sn. İsmail GÜLTEKİN ile birlikte katıldılar.

Anamur Ortaokulu öğrencileri ile birlikte katıldıkları “Yaya Geçidi Nöbeti ” farkındalık etkinliğinde,  Trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk personeli ikişer saat Türkiye genelinde yaya nöbet tuttu. Düzenlenen etkinlikte yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi ve yayaların güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmalarının sağlanması amacına yönelik farkındalık sağlayıcı ve eğitici faaliyetler gerçekleştirildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Pullu’da Trafik Kazası

Pullu’da Trafik Kazası

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster