reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 6 Haziran 2017 1946 Görüntüleme

Anamur’da Sokak Lambaları Tehlike Saçıyor

Anamur’da Sokak Lambaları Tehlike Saçıyor

Mersin ili Anamur ilçesinde açık bulunan sokak lambası kapakları tehlike saçıyor.

Cadde ve sokaklarda bulunan sokak lambalarının direklerinde olması gereken kapaklar yok. direklerde kablolar dışarıda ayrıca ne olduğu ve nereye gittiği belli olmayan bağlantı kabloları ve  sigortalar tehlike saçıyor.

Özellikle kapakların küçük çocukların yetişebileceği ve yetişkinlerin belkide dikkatini çekmeyecek yükseklikte olması neticesinde ,çocuğuyla kaldırımda yürüyen aileleri, ölümle sonuçlanabilecek tehlike bekliyor.

Tüm bu direklerin bakımının yapılması için ,bir kişinin elektrik akımına kapılarak yaralanması yada ölmesini  beklemeye gerek yok.

Bazı direklere vatandaşlar,  kendi imkanı ile önlem almış ancak bu önlem belkide ilk yağmurda normalden daha tehlikeli durumla karşılaşmamıza sebep olabilir.

Direk kapaklarının düzgünce takılması ve her kapağın üzerinde uyarı yazısının bulunması , hatta imkanlar ölçüsünde,bu direklerde bulunan  bakım kapaklarının yerden en az 2 metre yüksekte olacak şekilde düzenlemesinin zor olmaması gerek .

Tüm bunların bir an önce yapılması konusunda TEDAŞ yetkililerini uyarıyor  ve ”Sokakta yürüyen çocuğu elektrik çarptı ” şeklinde bir haber yapmak istemiyoruz.

  

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil