reklam
Ana Sayfa Gündem, video galeri 3.04.2018 3236 Görüntüleme

Anamur’da Ölü Fok Kıyıya Vurdu

Mersin ili Anamur ilçesinde,nesli yok olma tehlikesi altındaki  ölü fok balığı sahile vurdu.

Edinilen bilgiye göre , çevre sakinleri Anamur ilçesi Pullu mevkiinde Pullu 1 sahili olarak bilinen yerde, hareketsiz duran bir Akdeniz Foku yavrusu gördüler.

Olayın yetkililere bildirilmesinin ardından , olay yerine gelen Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, ilk incelemeyi olay yerinde yaptılar.

Ülkemizde sadece Melleç ve Aydıncık arasında yaşadığı bilinen ve nesli tükenme tehdidi ile karşı karşıya bulunan bu canlının ölümü,çevre sakinlerini üzdü.

Bu üzücü olayla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan, Milli Parklarda görevli olan Muhammet bostancıya gönüllü olarak destek veren ve Cerenler ve Karaağaç sahillerini tek başına denetleyen Ayşen Belpınar ;Pullu bölgesinde sahile vuran yavru Akdeniz Fokunda, Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan  ilk incelemelere göre darp veya yara izine rastlanmadı. Yavru Fok balığı,  kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Mersin Üniversitesi Araştırma Hastanesine götürüldü. Dünya’da Akdeniz Fokunun , yaklaşık 100’ü Ülkemizde olmak üzere Yunanistan , Moritanya ve Madeira Adalarında olmak üzere yaklaşık 650-700 civarında olduğu tahmin ediliyor ” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil