reklam
Ana Sayfa Gündem 8 Mayıs 2020 431 Görüntüleme

Anamur’da Kuaför ve Berber Salonları Dezenfekte Ediliyor

Anamur’da Kuaför ve Berber Salonları Dezenfekte Ediliyor

Abdullah UYSAL / anamur postası

“Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge ile tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bu güne kadar 3.641 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan COVİD-19 tedbirleri kapsamında , geçici süreliğine 21 Mart’ta kapatılan ve  11 Mayıs Pazartesi günü yeniden açılacak bu iş yerlerinin çalışma usul ve esasları yeniden belirlendi.

Genelgeye göre; pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu ve  kuaförler randevu sistemi ile   09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebilecek.

Anamur  Belediyesi Ekipleri’ de,  11 Mayıs 2020 Pazartesi günü açılacak olan  berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışması başlattı.

      Dünyayı etkisi altına alan ve küresel salgın haline gelen virüs (Kovid-19) salgınının ülkemizde önlenmesi için alınan tedbirler kapsamında 22 Mart 2020 tarihinden beri  kapalı olan berber ve kuaför salonları 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren sağlık ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde hizmet verecek.

     Anamur  Belediye Başkanı  Hidayet KILINÇ’ın talimatları doğrultusunda harekete geçen ekipler, ilçede bulunan berber ve kuaför salonlarında dezenfekte çalışması başlattı.

     Ekipler, virüse karşı etkili dezenfektasyon maddesi  ile dükkanları baştan aşağı dezenfekte ediyor. İlçede bulunan tüm berber ve kuaför salonlarını 11 Mayıs’a kadar dezenfekte edeceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ “Salgınla mücadelede olumlu sinyallerin alınmasıyla birlikte ülkemizde normalleşme süreci kontrollü bir şekilde başlıyor. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı normalleşme planı kapsamında, 11 Mayıs Pazartesi günü kuaför, berber ve güzellik salonları hizmet vermeye başlayacak. 11 Mayıs’tan itibaren dükkanlarını açabilecek olan berber ve kuaför hemşerilerimizin dükkanlarının içini dışını dezenfekte etmeye başladık. Korona virüs salgınına karşı mücadelemize ve tedbirlerimizi aralıksız almaya devam edeceğiz” dedi.

  Dezenfekte sırasında dükkânların da  bulunan berber ve kuaförler, iş yerlerini dezenfekte eden belediye ekibine teşekkür ederek, çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil