reklam
Ana Sayfa Gündem 10 Haziran 2016 3168 Görüntüleme

Anamur’da Hint Keneviri Ele Geçirildi

Anamur’da Hint Keneviri Ele Geçirildi

Mersin´in Anamur İlçesi´nde Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Anamur İlçe Jandarma Komutanlığının 2 ay boyunca sürdürdüğü istihbari çalışmaların ardından düğmeye bastı.

Yapılan operasyonda bin 20 kök dişi hint keneviri ile bir kilogram kubar esrar ele geçirildi. 
Alınan bilgilere göre,Ormancık mahallesinde , Alaköprü Barajı’nın yapımı nedeni  ile boşaltılan ormanlık alan içerisinde Y.Ç. (25) ile İ.T.(32) adında şahısların piyasaya sürmek üzere çok miktarda kenevir bitkisi ektiği tespit etti. Jandarma kurduğu özel ekiple gerçekleştirdiği operasyonda,  şahısların kenevirlerin çalınmaması için tarlada silahlı nöbet tuttuklarını tespit etti. Operasyonda bin 20 kök hin keneviri, 1 kilogram kubar esrar, bir adet av tüfeği, bir adet sustalı bıçak, esrar içiminde kullanılan bir adet düzenek ile ekilen esrarların bakımı için kullanılan 2 adet kazma, 2 adet kürek ve bir adet tırmık ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar yapılan sorgulamalarının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Jandarmanın uyuşturucu ile mücadele kapsamında, benzer operasyonların devam edeceği kaydedildi. Operasyonun ardından jandarmaya teşekkür eden vatandaşlar , özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı gelişmesi için uyuşturucu ile mücadelenin büyük önem taşıdığını kaydettiler.

kaynak:agundem.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster