reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 24 Ağustos 2015 2156 Görüntüleme

Anamur’da CHP ‘ de Neler Oluyor

Anamur’da CHP ‘ de  Neler Oluyor

 Anamur’da herkes, son günlerde ardı arkası kesilmeyen iddialarla sarsılan CHP Anamur İlçe Örgütü’ nde neler olup bittiğini merak ediyor. Önce ani bir kararla delege seçimi kararı, şimdi de delege seçimlerindeki şaibe iddiaları…

CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda dün ve bugün delege seçimleri yapıldı. Birçok mahallede oy kullanma işlemlerinin duyurulan saatte yapılmaması ve bazı mahallelerde çıkan fazla oy ile sahte imza iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 

Ani bir kararla delege seçimi

CHP Genel Merkezi, delege seçimlerinin tarihlerinin belli edilmesi yönünde duyurularını daha önce yayınladı. Buna göre, Anamur hariç Mersin’deki bütün ilçeler 10 gün öncesinden delege seçim tarihlerini belirleyerek seçim takvimlerini yayımladılar.
Nedense CHP Anamur İlçe Başkanlığı, yangından mal kaçırır gibi apar topar bir kararla hafta sonu (22 ve 23 Ağustos) delege seçimi kararı almış, bu karar alınırken de üyelerin haberinin olmadığını daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. 

Konulmayan sandıklar… Şaibeler… Sahte imzalar…

CHP Anamur İlçe Örgütü tarafından ani bir kararla alınan ve dün ile bugün yapılan delege seçimlerinde birçok mahalleye sandık konulmazken sandık konulan mahallelerde ise şaibe iddialarının ardı arkası kesilmiyor.  

Elde edilen bilgilere göre, Güzelyurt Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde 13 adet fazla oy çıktığı ve çok sayıda sahte imzanın olduğu iddia ediliyor.

Diğer yandan CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda askıda ilan edilen Yıldırım Beyazıt Mahallesi delege seçimlerinin 12:30 ile 16:00 arasında yapılacağı bildirilmesine rağmen belirlenen saatte oy kullanmaya giden partililerin oy kullanmadan geri döndükleri kaydedildi.

CHP Anamur İlçe Örgütü tarafından hangi saatte konulduğu anlaşılmayan bu sandıkların akıbeti belirsizliğini korurken aynı olayın Ören Mahallesi ve Sultan Alaaddin Mahallesi’nde de yaşandığı öğrenildi.

Peki, şimdi ne olacak?

CHP Anamur İlçe Örgütü, konulmayan sandıklar, şaibe ve sahte imzalar ile sarsılırken bundan sonra ne olacağı ise merak konusu.

Partililer, daha önce de yangından mal kaçırır gibi alınan delege seçimi kararına tepki göstermişlerdi. 

Partililer, yaşanan tüm bu olanlara bir anlam veremediklerini kaydederken CHP Anamur İlçe Örgütü’nün bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Kaynak :http://www.anamurlular.com/chp-anamurda-delege-secimlerinde-saibe-ve-sahte-imza-iddiasi-2473h.htm

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster