reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 29 Aralık 2020 415 Görüntüleme

ANAMUR’DA CAMİİ’YE BİR NOT ve PARA BIRAKTI

ANAMUR’DA CAMİİ’YE BİR NOT ve PARA BIRAKTI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesindeki bir Camiden su alan vatandaş , Cami imamına bir not ve 20 lira para bırakarak helallik istedi.

Anamur Bahçelievler mahallesi Değirmencik Burnu Camiinden karavanına su dolduran bir vatandaş,  “Karavanım için caminizden içme suyu aldım. Bu 20 Tl’yi yardım kutusuna atar mısınız. Allah’a ( c.c ) emanet olunuz “  notu bıraktı.

Değirmencik Burnu Camii imamı  Hasan AKYÜZ, Akşam namazını kıldırmak için Camii’ ye geldiğinde mihrapta bir kağıdın olduğunu fark etti. Kağıdı açtığında ise bunun bir not olduğunu ve içerisinde 20 lira paranın olduğunu gördü.

Değirmencik Burnu Camii imamı  Hasan AKYÜZ açıklamasında , “Akşam namazında Değirmencikburnu camimizde şöyle bir not ile karşılaştım. Rabbim böyle güzel düşüncede olan kardeşlerimizden razı olsun.  

Sosyal medyanın gelişmesiyle hep kötü olaylar gösteriliyor ve biz de zannediyoruz ki ülkemiz, milletimiz böyle. Asıl bizim milletimiz bu. Kötünün reytingi olduğu için sürekli onu gösteriyorlar. Bu nedenle bu kardeşimizi önce tebrik ediyorum. Kardeşimizin bu davranışı beni duygulandırdı. Aslında ecdadımız da böyleydi. Atalarımız Üzüm bağından geçerken üzümü koparıp yerine parasını asmışlar. Biz de atalarımız gibi ince ruhlu bu kardeşimizi tebrik ediyoruz. Böyle güzel insanların da bu ülkede çok sayıda olduğunu biliyorum. Ben inanıyorum ki bu devletimiz, bu milletimiz, bu ince ruhlu insanların duaları sayesinde ayakta duruyor “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak bizde “ iyi ki  varsınız. İyi ki sizin gibi güzel insanlar var “ diyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil