reklam
Ana Sayfa Gündem 2 Nisan 2019 1995 Görüntüleme

Anamur’da Belediye Meclis Üyeleri Belirlendi

Anamur’da Belediye Meclis Üyeleri Belirlendi

31 Mart’ta yapılan Mahalli idareler seçiminde Belediye başkanlığı yarışı için , Anamur’da Cumhur İttifakı adayı Hidayet KILINÇ, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Durmuş DENİZ ve İyi Parti Adayı Mehmet TÜRE seçime katılmışlardı.

Seçim sonuçlarına göre Cumhur İttifakı adayı Hidayet KILINÇ 19517 oy alırken , Cumhuriyet Halk Partisi adayı Durmuş Deniz 15681 oy ve iki dönemdir Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanı seçilen ancak 11 Kasım 2017’de İyi Parti’ye katılan Mehmet TÜRE yaklaşık 7000 oy aldı.

Bu oy dağılımına göre siyasi partilerin çıkardıkları meclis üyesi sayıları da belli oldu. Cumhur İttifakı adayı Hidayet KILINÇ ve ekibinden 15 arkadaşı Anamur Belediye Meclisinde görev almaya hak kazanırken , CHP 8 ve İyi Parti ise iki üye ile temsil edilecek.

CUMHUR İTTİFAKI MECLİS ÜYELERİ

Kazım KILINÇ,Derya Tuna KARAN ve Hatice Bozkurt KUTLUTÜRK kontenjandan meclis üyesi olurken ,Ahmet ÇETİN;Ali YILMAZ,Türkan KASAPOĞLU,Ahmet CEREN, NilgünAYHAN, Hüseyin BOZDEMİR; Funda COP,Mehmet BOZKURT,Şinasi ASLAN,İlhan ÖZ , Bekir KIZIL,Halil KERBALİ.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MECLİS ÜYELERİ

Erdal KARAN, Mustafa Umut YILMAZ, Ali Kubilay ERDAL, Tekin MUTLU, Bilge OĞUZ , Necdet YILDIZ, Umut BULUT, Mahmut Ozan ATALAY.

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ ise

Ahmet TÜRKAY ve Süleyman ÇEVİK oldular.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil