reklam
Ana Sayfa Gündem 24 Şubat 2018 2387 Görüntüleme

Anamur’da 150 Fidan Toprakla Buluştu

Anamur’da 150 Fidan Toprakla Buluştu

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 3 gün devam eden ve yaklaşık 100 hektarlık ormanlık alanda etkili olan orman yangınında zarar gören ağaçların yerine fidanlar ekildi.

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, bugün  Kükür mevkiinde yanan orman alanına,150 fidan dikerek , yeniden yeşillenmesini sağladı.

Anamur İmam Hatip Lisesinin düzenlediği Fidan dikme programına,okul müdürü Mustafa Şen,müdür yardımcısı Ümit Pekmez ,coğrafya öğretmeni Tevfik İlker Çınargil ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Mustafa Şen yaptığı konuşmada ” Geçtiğimiz yıl,Maşat bölgesinde başlayan ve rüzgarında etkisi ile 3 günde kontrol altına alınabilen,ancak yaklaşık 100 hektarlık bir alanın zarar gördüğü orman yangının yarasını azda olsa sarabilmek için, bugün öğrencilerimiz ile birlikte 150 fidanımızı yangın bölgesinde toprakla buluşturduk.Katkılarından dolayı Orman işletme Müdürümüz Sayın Hüseyin Meteris’e,Orman işletmesi  personellerine ayrıca ulaşımımızı sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesine Teşekkür ederiz ” dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, bu örnek davranışlarından dolayı “Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi ” öğretmenlerini ve öğrencilerini kutlar,başarılar dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster