reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 11 Kasım 2018 1926 Görüntüleme

“Anamur’a da Bir Recep Lazım” dedi ; Aday Adayı Oldu

31 Mart 2019 ‘da yapılacak olan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Anamur Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatını yapmak için geçtiğimiz Cuma günü öğretmenlik görevinden istifa eden Recep Öz, bir basın toplantısı yaparak bu düşüncesini öncelikle kamuoyu ile paylaştı.

Belediye´nin Bahçelievler Şehit İbrahim Armut Spor Kompleksi toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Öz, neden belediye başkanı olması gerektiğini açık yüreklilikle anlattı. Öncelikle Artık Anamur´un belli bir düzeyde belediyecilikle tanışmasının zamanının geldiğini ve bunu kendisi ile paylaşan dostlarının olduğunu kaydeden Öz,  “O dostlarımın, çevremin, insanların, okuttuğum öğrencilerimin ve çalışma arkadaşlarımın teşviki ile, bu yöne karar verdim. Dediler ki artık Ak Parti Belediyeciliğinin zamanı geldi de geçiyor. Çünkü Türkiye de belediyeciliğin çığırını açan liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandır. Benimde adım Recep Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep, Anamur´a da bir Recep lazım dedik ve bu yola koyulduk inşallah. Bu niyetle Cuma günü görevimden istifa ettim ve aday adayı olmaya karar verdim.” Dedi.

Basın mensuplarına ayrı bir değer verdiğini kaydeden Recep Öz, belediye başkanlığını kazandığı taktirde belediye bünyesinde bir basın bürosu açacağını söyledi. Basının haber alması için gereken bütün desteği vereceğini kaydeden Öz, aynı zamanda basını bir denetleyici olarak gördüğünün altını çizdi. Belediye başkanı olduğunda bir işi önce basınla ve sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları ile paylaşacağını ve ondan sonra icraat yapacaklarını belirten Recep Öz, “Ben halktan yetkiyi aldım, ben bilirim.´ Havasında olmayacağım.” Dedi.

Anamur’da kurumlar arasında çatışma olduğuna dikkat çekerek bir tespitte bulunan Recep Öz, bu çatışmanın  Anamur´a gelecek olan yatırımlara büyük engel teşkil ettiğini belirterek kurumlarla amirlerle el ele olacaklarının altını çizdi. “Paylaşımcı, katılımcı bir belediyeciliği özlüyorum, ve bunu gerçekleştirmeye çalışacağım.” Diyen Recep Öz, kurum ve kuruluşlar ve kişiler karşısında iyi bir dinleyici olacağını ve sabırlı, ufkunu geniş tutan, girişimci,  kararlı  ve hakkaniyetli birisi olacağını doğal olarak ta böyle bir kişiliğe sahip olduğunu  söyledi.

İnsanlara fikrinden, zikrinden, giyim kuşamından, makamdaki durumundan dolayı değil, yaratılanı yaratandan ötürü seveceğiz.” Dedi.

Öz, yarın saat 18:00´de Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Teşkilatına aday adaylığı müracaatını yaparak resmen belediye başkanlığı için çalışmalarına başlamış olacak.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil