reklam
Ana Sayfa Gündem 22 Ekim 2015 2487 Görüntüleme

Anamur Polisi Aşure Dağıttı

Anamur Polisi Aşure Dağıttı

Mersin´in Anamur İlçe Emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Hazırlanan aşure polisler tarafından vatandaşlara ikram edildi. yoldan geçen vatandaşları çağırarak kâselerde aşure ikramında bulundular. Bazı vatandaşlar ise yanlarında getirdikleri servis kapları ile evlerine aşure götürdüler. Emniyetin düzenlediği aşure dağıtımından Anamur da bulunan Suriyelilerde nasibini aldı. Aşurelerini alan Suriyeli aileler hem Türk Polisine Teşekkür etti, hem de ‘Türkiye-Suriye Kardeştir.´ Diyerek iki ülkenin kardeş ülkeler olduğunu dile getirdiler.

Emniyetin bu etkinliğinin polisin vatandaşa olan sıcak yaklaşımının açık bir göstergesi olduğunu kaydeden vatandaşlar, “Polisimize teşekkür ederiz. Dağıttıkları aşureleri Allah kabul etsin.” diyerek teşekkür ettiler.  Aşurenin servisinde görev alan Komiser Mustafa Küçüktuncer’de Muharrem Ayı vesilesi ile bu yılda bir etkinlik düzenledik. Şu anda aşure dağıtıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza afiyet ve hayırlı olsun. Aşuremizden Suriyeli kardeşlerimize de ikram ettik.” Dedi. Toplum Destekli Büroda görevli Baş Polis Hüseyin Bozkurt ise; “Aşure yapmamızın sebebi, vatandaşlarımızla ilişkilerimizi pekiştirmek. Hedefine ulaştığını zannediyorum. Vatandaşlarımızda gönüllü olarak aşure yapımında katkıda bulundular.  Bu etkinlik vatandaş polis arasında bir bağ oluşturdu. Bu bağın pekiştirilmesi için çalışmalarımız devam edecek.” Dedi. Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı zümrüt Cömertler de; “Emniyet Müdürlüğümüz her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem Ayında aşure etkinliğine imza attı. Bu etkinliğin hayırlı olmasını dileriz.” İfadesine yer verdi. 

Kaynak : aekspres

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster