reklam
Ana Sayfa Gündem 1 Ekim 2019 2385 Görüntüleme

ANAMUR ORTAOKULUNDA DAYAK İDDİASI

ANAMUR ORTAOKULUNDA DAYAK İDDİASI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesinde meydana gelen olayda, bir öğrenci derste arkadaşlarının önünde öğretmeni tarafından dövüldüğünü iddia etti.

Anamur Ortaokulunda meydana gelen olayda,  6. Sınıf öğrencisi Z.A.U. , matematik dersinde öğretmeni A.Y. tarafından , sınıf arkadaşlarının önünde dövüldüğünü iddia etti.

Anamur Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Z.A.U , “ sınıfta matematik dersi işliyorduk. Öğretmenimiz A.Y  problemi tahtaya çözdükten sonra “ okey “ dedi. Bizde sınıfta birkaç arkadaş “ okey “ diye bağırdık. Bunun üzerine matematik öğretmenimiz benim yanıma gelerek, beni kulaklarımdan tutup hava kaldırdı ve indirdikten sonrada tokat attı “ dedi.

Z.A.U’ın  velisi Kadir U. İse gazetemize yaptığı açıklamada ; “ Sınıf arkadaşlarının da şahit olduğu olayda, oğlumun matematik öğretmeni A: Y.’nin derste oğlumun hiçbir suçu yokken kulaklarından tutup havaya kaldırdığını ve yere indirince de tokat attığını öğrendim. Varsayalım birde oğlumun suçu olsun, eğitim sistemimizde sınıfta yaramazlık yapan öğrenci dövülür, diye bir kanun mu var. Biz öğrencilerimizi okula darp edilsin ,arkadaşlarının yanında aşağılansın diye mi gönderiyoruz.Öğrendiğim kadarı ile  bu öğretmen zaman zaman diğer öğrencilere de şiddet uyguluyormuş. Şikayetçiyim ve gerekli cezayı almasını istiyorum “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster