reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 10 Nisan 2018 1834 Görüntüleme

Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Erasmus Projesi

Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Erasmus Projesi

“Avrupa Karbon Ayakizi Optimizasyonu-ECO2” isimli AB projesi 2017 Teklif Çağrısı döneminde Macaristan Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş ve Humob Group Szolgaltato Kft.(Macaristan) kurumunun koordinesinde 6 farklı ülkeden 8 ortağın katılımı ile yürütülmektedir.

Erasmus+ (KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık) Projeleri Çerçevesinde İlçemiz Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  ( Ticaret Lisesi )yer aldığı projede genel amaç,iklim değişikliğine ve karbon gazı salınımına dikkat çekmektir.

 Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü İsa ÇELEBİ “Karbon ayak izi, her insanın ulaşım, ısınma, enerji tüketimi veya satın aldığı her türlü ürün neticesinde atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere kullanılan bir terimdir. Karbon ayak izi ölçülebilir, hesaplanabilir ve azaltılabilir bir değerdir. Karbon ayak izini ne kadar azaltabilirsek doğaya verdiğimiz tahribat o kadar azalacaktır. Biz de bunun için konferanslar, etkinlikler, düzenleyerek, bilgilendirmeler yapacağız. Bu çalışmalarımızın öğrenciler arasında büyük farkındalık yaratacağından ve gençlerin de bize katılacağından eminiz. Projenin başlangıç toplantısı  Budapeşte – Dabas şehrinde(Macaristan) yapılmış olup ikinci hareketlilik Portekiz’in Porto kentinde yapılacaktır. ” dedi.

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster