reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Politika 15 Mart 2024 1222 Görüntüleme

Anamur – Girne Feribot Seferleri Başlıyor

Anamur – Girne Feribot Seferleri Başlıyor

Abdullah UYSAL / anamur postası ( 15 Mart 2024 )

Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının , Anamur Feribot ve Deniz Uçağı iskelesini İşletme talebi kabul edildi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası ( ANTSO )  Başkanı Mehmet TUNA; “ANAMUR FERİBOT VE DENİZ UÇAĞI İSKELESİNİN Odamızın İştiraki Şirketimiz vasıtasıyla işletilmesi Talebimiz Kabul Edildi.”

                Sevgili Anamur ve Bozyazı’lı Hemşerilerim ile Değerli Üyelerimiz sizlere bu  müjdeyi paylaşmaktan onur duyuyorum.

                Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’nın yüksek destek ve olurları ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılında inşa edilerek yapımı tamamlanan ve bu güne kadar atıl vaziyette bekleyen “Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelesi”nin Bölgemiz Turizm, Tarım ve Ticaret potansiyelinin harekete geçebilmesi için Anamur-Bozyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak gövere geldikten 1 ay sonra başlayıp 15 aydır sürdürdüğümüz girişimler başarılı olmuştur.

 

                Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nın yol göstericiliği ile her zaman yanımızda hissettiğimiz destekleri, Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve Anamur Kaymakamımız Sayın Bilal BOZDEMİR ile birlikte koordineli olarak yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Mersin Valiliğimize (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) devredilen “Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelesi”nin ilk etapta 10 yıllığına Şirketimize kiralamış ve işletim hakkını almış bulunmaktayız.

 

                Kamu yararına toplumsal fayda ve kalkınmaya yönelik T.C. Ticaret Başkanlığımızın da onayını alarak Yücelen Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı ve Anamur’un saygın iş insanlarının katılımlarıyla Anamur Ticaret ve Sanayi Odamızın adıyla kurmuş olduğumuz şirketimizin (%10)luk hissesi Odamıza ait olup şirket hesabına yatırılan sermaye taahhüdümüz olan -2.000.000,00-TL’nin (İkimilyontürklirası) tamamı ortaklar tarafından Yardım olarak taahhüt edilerek hesabımıza yatırılmış ve Şirketimizin hesabına aktarılmıştır.

                Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelesi Bölgemizin atıl vaziyetteki Turizm, Tarım ve Ticaret potansiyelinin harekete geçirilip kalkınması, dünyaya açılabilmesi için başlattığımız bu girişimin bölgemizin kalkınmasında büyük rol oynayan tarım, turizm ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösterip yüksek katma değer sağlayan vatandaşlarımızın üyelerimizin çabaları, ortaklarımızın maddi ve manevi katkıları ve devletimizin destekleri ile büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz.

                Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelemizin işletilmesine ilişkin olarak; yolcu giriş ve çıkışları için gerekli tesislerin düzenlenmesi, gümrüklü ve gümrüksüz alanların oluşturulması, yolcu bekleme ve dinlenme alanlarının yapılması, her türlü aracın güvenli bir şekilde yanaşabilmesi için tesisin tüm donatılarının vaziyet planına göre teşkil edilmesi yatırımlarını hızlıca yaptıktan sonra yaklaşık 2 ay içerisinde Kıbrıs seferlerimiz başlıyor. Bununla da kalmayarak diğer Akdeniz Ülkelerine ticaret ve turizm adına seferler başlatmayı planlamaktayız. Böylece ilçelerimizin ve bölgemizin cazibe merkezi olması amaçlanmaktadır.

Anamur ve Bozyazı İlçelerimiz ve Bölgemize Hayırlı Uğurlu olsun.

Başta olurları ile İskelemizin yapımını sağlayan bizleri bu süreçte yönlendiren ve yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a sonsuz sevgi ve saygılarımızı arz ediyoruz.

BU SÜREÇTE BİZLERE DESTEKLERİNİ EKSİK ETMEYEN;

* Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız

Sn, M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na

* Eski Kalkınma Bakanımız, TBBM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn, Lütfi EVLAN’a

* T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn, Mehmet ÖZHASEKİ’ye

* T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn, Abdulkadir URALOĞLU’na

* Eski Ekonomi Bakan Yardımcımız, halen Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Sn, Mustafa SEVER’e

* T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcımız Sn, Fatma VARANK’a

* Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekilimiz Sn, Ali KIRATLI’ya

* Mersin Valimiz Sn, Ali Hamza PEHLİVAN’a

* Anamur Kaymakamımız Sn, Bilal BOZDEMİR’e

* T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürümüz Sn, Salih TAN’a

* T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Milli Emlak Genel Müdürümüz Sn, Tufan BÜYÜKUZUN’a

* T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü Kıyı Yapıları Yapım Dairesi Başkanı Sn, İsmail AYHAN’a

* T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü Adana Ulaştırma 5. Bölge Müdürümüz Sn, Akif CENGİZ’e

* Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sn, Hüseyin Özgür YALÇIN’a

* Anamur Liman Başkanımız Sn, Hüseyin DEMİR’e

* Memleketi için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman geri durmayan Sn, Dr. Ali YÜCELEN ve Ailesine,

Bu süreçte vermiş oldukları destek ve yardımlardan dolayı Camiamız ve Bölgemiz adına Teşekkür ve Şükranlarımız arz ediyoruz.

                Bölgemizin Dünyaya açılan kapısı olacak olan “ANAMUR FERİBOT VE DENİZ UÇAĞI İSKELEMİZ”in Hayırlı ve Uğurlu olmasını Diliyoruz.

                Anamur Ticaret ve Sanayi Odası olarak halkımızdan ve üyelerimizden aldığımız güç ve destekle hizmetlerimize devam edeceğiz.

Bir yazı görseli olabilir

Bir yazı görseli olabilir

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster