reklam
Ana Sayfa Gündem 4 Şubat 2019 1854 Görüntüleme

Anamur Belediyesinden ” Yerinde Bakım Hizmeti “

Anamur Belediyesinden ” Yerinde Bakım Hizmeti “

Anamur Belediyesinin   kendi günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı,hasta ve engellilere yönelik başlattığı “ Yerinde Bakım Hizmeti “proje kapsamında bir erkek ve bir bayan,kuaförü, bir sağlık personeli ve birde temizlik personeli ile Melleç mahallesinde bir aileyi ziyaretle başladı. Anamur Belediyesinin evde kişisel bakım , yıkama ve temizlik hizmetleri  vatandaşın yüzünü güldürdü.

Anamur Belediyesi Yerinde Bakım Hizmetleri bu gün faaliyete başladı. 
Cuma günü tanıtımı yapılan Anamur Belediyesi Yerinde Bakım Hizmetleri bu gün ilk çalışmasını Melleç Mahallesinde gerçekleştirdi. 
Melleç Mahallesinde kendi günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan dezavantajlı bir aileyi ziyaret ederek başladı. 
Proje kapsamında yer alan bir erkek, bir bayan kuaförü, bir sağlıkçı, birde temizlik personeli sabah erken saatlerde çiftin evine gitti. İlk iş olarak, ev temizliğine giren ekip diğer taraftan da çifti sağlık kontrolünde geçirdi. Daha sonra ise çifte duş aldıran görevliler, kuaför ihtiyaçlarını gerçekleştirdi. 
Giden ekiplerce ihtiyaçları da belirlenen çifte 1 aylık gıda yardımı da yapılırken, Anamur Belediyesi Hanımeli İhtiyaç Bankasınca da kıyafet ve eşya yardımı yapıldı. 
Çok duygusal anların yaşandığı ziyaretten mutlu bir şekilde ayrılan personeller böyle güzel bir proje aracılığı ile halka hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirtiler. 
İlk ziyaretin gerçekleşmesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “ böyle bir projenin, büyüklerimizin duasını almanın huzurunu yaşıyoruz. İnan banyo ihtiyacını gideremeyen, kuaföre gidemeyen, yaşlılarımız, vatandaşlarımız var. biz bu vatandaşlarımıza yardımcı olmak için böyle bir projeye imza attık. Projemiz kapsamında dezavantajlı vatandaşlarımızın, temizlik, kuaför, banyo, sağlık, gıda, kıyafet ve çok daha fazla ihtiyaçlarını karşılıyoruz. “ dedi. 
“Bizimle İletişime Geçin”
Sözlerine devam eden Türe “ Buradan vatandaşlarımızdan bir ricada bulunmak istiyorum. Biz Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzce yaklaşık 250 aile tespit ettik. Eğer ki çevrenizde ihtiyacı olan aileler varsa lütfen bizimle iletişime geçin. “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster