reklam
Ana Sayfa Gündem 19 Ekim 2016 2495 Görüntüleme

Anamur, 3. Tarım ve Gıda Fuarına Hazırlanıyor

Anamur, 3. Tarım ve Gıda Fuarına Hazırlanıyor

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Başkanlığında 19 Ekim 2016 Çarşamba günü Belediye Meclis Salonunda Anamur 3.Tarım ve Gıda Fuarı Hazırlık Toplantısı gerçekleşti. Toplantıya CNR Fuarcılık Yetkilisi Sebahattin Sakin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hakan Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarları, STK’lar, Cezaevi Müdürlüğü, Anamed, kurum ve kuruluşlar, firmalar ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ülkenin üzerinde oynanan oyunları bozmak için herkesin bulunduğu mekana sahip çıkması gerektiğini söyledi. Bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarına STK’lar ve Muhtarlar başta olmak üzere tüm halkın sahip çıkması gerektiğini kaydeden Başkan Türe Anamur Tarım ve Gıda Fuarının, Türkiye´nin İlçe düzeyinde en büyük fuarı olduğunu söyledi. Başkan Türe an itabari ile fuarda 86 katılımcı firmanın katıldığını ve bu sayının giderek arttığını ifade etti. 

CNR Fuarcılık Yetkilisi Sebahattin Sakin’in sunumunda Anamur 3.Tarım ve Gıda Fuarı için yapılan çalışmaları anlattı. Davetiyeler, broşürler, afişler, pankartlar, el ilanları hazırlandığını belirtti. Ulusal firmaların yanı sıra Yurt dışında da birçok firmaya davet yollandığını kaydeden birçok fuarda Anamur’da yakalanan 30.000 ziyaretçi sayısının yakalanmasının zor olduğunu belirtti. Fuar için çevre ilçeler ve köylere ulaşım olanakları sağlanacağını, fuarın sosyal medya sayfaları, internet siteleri aracılığıyla Türkçe ve İngilizce olarak tanıtımının sürdüğünü açıkladı.

Yaklaşık 30.000 ziyaretçi tarafından ziyaret edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı ilk yılında 55 ikinci yılında 82 firma fuara katılım göstermişti.

26-29 Ekim 2016 tarihleri arası Anamur Şehit Atanur Bal Kapalı Fuar Alanında gerçekleştirilecek olan Tarım ve Gıda Fuarına katılımın yüksek olması bekleniyor. Fuar 26 Ekim saat 10.30’ta Vakıfbank Atatürk Ortakulu’nun civarındaki çamlı kavşakta başlayacak. Fuar yürüyüşünde STK’lar da yer alacak. Açılış saat 11.00’de Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Kapalı Fuar alanında düzenlenen törenin ardından kurdele kesimiyle başlayacak. Saat: 10.00-19.00 arası ziyaretçilerin gezisine açık olacak Fuar Kapsamında muz güzeli yarışması, resim yarışması ve bilimsel konferanslar gerçekleşecek. Fuar kapsamında çiftçilere eldiven dağımı yapılacak. Fuarı destekleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur Belediyesi, Anamur Ziraat Odası’da birer stant ile fuarda yer alacak. Fuar önünde Çavuş Pınarı parkında müzik dinletileri gerçekleşecek.

Fuarda çiftçiler yine son teknolojiler ve zirai ürünler ile ilgili firmalardan bilgi alabilecek. Fuar stantları Şehit Atanur Bal Kapalı Fuar Alanında 19 Ekim itibari ile kurulmayı başladı.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster